قیمت بالابر خانگی
قیمت بالابر خانگی
بهمن ۲۷, ۱۳۹۹
بالابر صنعتی
بالابر صنعتی
بهمن ۲۷, ۱۳۹۹

قیمت بالابر ساختمانی چقدر است ؟

قیمت بالابر ساختمانی2
قیمت بالابر ساختمانی
تیترهای مطالب این صفحه

یکی از پرکاربردترین وسیله هایی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد بالابر می باشد. شما باید به خوبی در مورد قیمت بالابر ساختمانی اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید یکی از آنها را که نیاز دارید خریداری کنید. پارامترها و فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که روی قیمت انواع بالابرها تاثیر می گذارد شما باید به خوبی در مورد این پارامترها اطلاعات خود را افزایش دهید تا بتوانید بهترین بالابر را خریداری کنید. بالابرها انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آنها هم دارای ویژگی های مختلفی می باشد.

شما باید به خوبی ویژگی ها و مشخصات هر یک از آنها را تشخیص دهید تا بتوانید یکی از آنها را که با نیازهای شما مطابقت دارد را خریداری کنید. زمانی که می خواهید بالابرها را خریداری کنید باید به خوبی با کارشناسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا بتوانید یکی از آنها را خریداری کنید. برخی از عوامل بسیار مهمی که زمان خریداری روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر دارد را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید. با آگاهی در مورد قیمت می توانید بهترین نمونه آنها را بر اساس بودجه خود خریداری کنید.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر صنعتی میتوانید:

عوامل تاثیرگذار روی قیمت بالابر ساختمانی

۰

برخی از عوامل بسیار مهمی که روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. ظرفیت و یا تناژ بالا :

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عواملی که روی قیمت بالابر ساختمانی نقش دارد تناژ دستگاه می باشد. ظرفیت های بالابرهای ساختمانی متنوع می باشد و هر یک از آنها هم ویژگی های متنوعی دارد. این نمونه از بالابرها به صورت سه فاز و یا تک فاز مورد استفاده قرار می گیرد. شما باید بدانید هر چه که مقدار تناژ آن بالاتر برود قیمت خریداری بالاتری هم نیز دارد. شما باید به خوبی قیمت هر یک از انواع آنها را بر اساس تناژی که دارند مورد بررسی قرار دهید.

 1. کیفیت الکتروموتور مورد استفاده در بالابر مصالح :

کیفیت الکتروموتور یکی از دیگر مواردی می باشد که روی قیمت بالابرها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. الکتروموتورها انواع مختلفی دارند که هر یک از آنها را شما می توانید در بازار پیدا کرده و خریداری کنید. سایزهای آنها هم متنوع می باشد و برندهای مختلفی دارند که این مورد روی قیمت آنها نقش بسیار زیادی ایفا می کند. یکی از مهمترین مواردی که شما باید به آن دقت داشته باشید، این است که کیفیت سیم پیچ را به خوبی بررسی کنید، هرچه که کیفیت آن بالاتر باشد بدون شک هزینه خریداری بالاتری هم دارد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید.

قیمت بالابر ساختمانی2

 1. کیفیت گیربکس مورد استفاده در بالابر مصالح :

گیربکس هایی که در بالابرهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد بسته به ظرفیت بالابر تغییر می کند و همین مورد روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر دارد. گیربکس ها هم انواع مختلفی دارند و هر یک از انواع آنها تولید شده برندهای متنوعی هستند. به طور کلی آن دسته از گیربکس هایی که چینی هستند ارزان تر می باشند. شما باید به خوبی هر یک از بخش های بالابر را از این نظر به خوبی بررسی کنید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.

 1. کیفیت جعبه بالابر ساختمانی :

از دیگر عوامل موثر که روی قیمت بالابر ساختمانی نقش مهمی دارد کیفیت جعبه بالابر می باشد. جعبه درون این بالابرها هرچه قدرت و کیفیت بالاتری داشته باشد بدون شک از قیمت بالاتری هم برخوردار است. برخی از این جعبه ها اندازه بزرگی دارند و برخی از آنها اندازه شان کوچک است. شما می توانید یکی از آنها را که با کاربرد ساختمان شما مطابقت دارد را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که زمان خریداری باید به خوبی هر بخش جعبه را مورد بررسی قرار دهید.

 1. کیفیت پایه ها و ریل های مورد استفاده در بالابر ساختمانی :

کیفیت ریل ها و پایه هایی که روی بالابر ساختمانی به کار می رود روی قیمت بالابر ساختمانی نقش مهمی خواهد داشت. شما باید بدانید که این مورد تاثیر مستقیم روی قیمت می گذارد و بهتر است به خوبی آن را در نظر داشته باشید. هرچه که پایه های ضخیم تری داشته باشد بدون شک قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و زمان خرید به خوبی آن را بررسی کنید. کیفیت پایه ها بسته به اینکه چه شماره لوله ای دارند در حال تغییر می باشد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید.

قیمت بالابر ساختمانی

 1. کیفیت سیم بکسل نصب شده بر روی بالابر ساختمانی :

کیفیت سیم بکسل و جنس آن در بالابرهای ساختمانی از دیگر مواردی می باشد که روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر دارد. متناسب بودن هر یک از این سیم بکسل ها را باید به خوبی زمان خرید بررسی کنید. برخی از آنها با کار ساختمانی شما مطابقت ندارد و آنها را نباید خریداری کنید. بنابراین زمان خرید باید به خوبی کاربرد آنها را بررسی کنید تا مطابقت های لازم را از آن دریافت کنید.

 1. کیفیت کلید بالابر ساختمانی :

کیفیت کلید بالابرهای ساختمانی و برند آنها روی قیمت بالابر تاثیر بسیار زیادی دارد. کلید نصب شده بر روی هر یک از بالابرهای ساختمانی چینی و ایرانی می باشد. به طور معمول شما باید بدانید که کلیدهای ایرانی نصب شده روی بالابر کیفیت مناسب تری دارد. طول عمر آنها نسبت به دیگر موارد بیشتر است و شما می توانید از آنها استفاده کنید. برندهای زیادی از این کلیدها وجود دارد که شما می توانید آنها را خریداری کنید.

 1. ریموت بالابر ساختمانی :

 ریموت کنترل بالابرها از دیگر مواردی می باشد که روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر زیادی می گذارد. اگر شما می خواهید بالابر را از راه دور کنترل کنید باید به خوبی کیفیت ریموت را مورد بررسی قرار دهید. شما باید بدانید که ریموت به طور کلی قیمت بالابر را بالاتر می برد، چرا که آن را به عنوان ویژگی و مزیت می شناسند. به هر صورت شما با استفاده از آن به راحتی می توانید بالابر را مورد استفاده قرار دهید.


برای خواندن مطالب در مورد قیمت بالابر خانگی میتوانید:

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

۰

در ادامه قیمت بالابر ساختمانی تک فاز را بررسی میکنیم، اما بهتر است ابتدا مشخصات این نوع بالابر را بررسی کنیم و سپس به قیمت بالابر ساختمانی تک فاز اشاره کنیم. بالابر ساختمانی تک فاز دارای یک موتور با قدرت ۳ اسب بخار و یک گیربکس سایز ۸۶ است. همچنین این نوع بالابر دارای یک کلید ۲۵ آمپر می باشد. این بالابرها با توجه به نوع موتور و برند آن توانایی جابجایی ۲۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم بار را دارند. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز در مقایسه با بالابر ساختمانی ۳ فاز بیشتر است زیرا ویژگی های موتور تکفاز نسبت به موتور سه فاز بیشتر است، برای مثال موتور تکفاز بالابر دارای کلاچ، پلاتین، دو خازن و سیم پیچی فشرده تر است.

pishrobalabar

قیمت بالابر ساختمانی سه فاز

۰

استفاده از بالابرهای قوی علاوه بر تاثیر بر سرعت روند انجام پروژه، ایمن تر و قابل اعتماد تر هستند. همانطور که در قسمت قبل به طور مختصر اشاره کردیم موتوری که در این نوع بالابر اسفاده شده است، موتور قدرتمندی است. این نوع بالابر در وزن های ۳۵۰ کیلوگرمی، ۵۰۰ کیلوگرمی، ۷۵۰ کیلوگرمی و ۱ تنی قابل طراحی و تولید است که هر کدام از این بالابرها از نظر قدرت موتور و مشخصات گیربکس باهم متفاوت هستند. همانطور که میدانید قیمت بالابر ساختمانی به قدرت موتور، گیربکس و سایر اجزای به کار رفته در آن بستگی دارد. برای حمل بارهای سنگین تر و بالابردن ادوات و ماشین آلات کوچک ساختمانی ما بین طبقات سازه ها باید از بالابرهای سه فاز استفاده کرد. چارچوب تمام آهنی این نوع بالابر از لوله شماره ۳ ساخته شده به همین دلیل است که از این بالابر برای حمل و نقل بارهای سنگین استفاده میکنند.

قیمت بالابر ساختمانی ۳ فاز با توجه به ظرفیت بالای آن بسیار مناسب است و گواه این گفته فروش خوب این نوع بالابر هاست.

کاربرد بالابرهای ساختمانی

 

 

 • جابجایی مصالح ساختمانی میان طبقات در زمان ساخت و یا بازسازی و تعمیر ساختمان
 • جابجایی بار و وسایل در انبارها و کارخانجات ها
 • بارگیری در ماشین های سنگین

New Project 7

اندازه های بالابر ساختمانی

بالابرهای ساختمانی در اندازه های ۳۵۰، ۵۰۰، ۷۵۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی تولید و در بازار موجود می باشند. این بالابرها ظرفیت های مختلفی دارند، از این رو در هنگام نصب آن ها باید حتما توجه نمود که از پایه متناسب با آن ها استفاده شود که از استحکام کافی برخوردار باشد. بالابرهای ساختمانی که دارای ظرفیت بالغ بر ۵۰۰ کیلوگرم هستند باید حتما به ترمز ضد سقوط مجهز گردند. هر یک از این بالابرها با توجه به مکانیزمی که دارند دارای سرعت های متفاوتی می باشند. اکثر بالابرهای ساختمانی که در بازار هستند دارای سرعت ۲۰ متر در دقیقه هستند. تمامی این موارد تاثیر مستقیمی بر قیمت بالابر برقی ساختمانی و سایر مدل های بالابر ساختمانی دارند.

با توجه به اینکه بالابرهای ساختمانی برای جابجایی مصالح و تجهیزات سنگین مورد استفاده قرار می گیرند باید کارایی عالی و طول عمر بالایی داشته باشد. از این رو نیاز است که در انتخاب بالابر ساختمانی بیشتر توجه نمود و بالابرهایی که جنس موتورو سیم پیچ های با کیفیتی دارند را خریداری کرد. برای پی بردن به کیفیت هر یک از قطعات بالابر می توانید قیمت دینام بالابر ساختمانی و سایر قطعات و برند آن ها را مقایسه کنید و مطمئن شوید که از بهترین قطعات استفاده شده است.

اجزا تشکیل دهنده بالابر ساختمانی

 • الکتروموتور تک فاز یا سه فاز
 • گیربکس دنده فولادی
 • جعبه بالابر ریل پایه
 • دو عدد پایه بزرگ و دو عدد پایه کوچک متصل به هم
 • کالاسکه بالابر متشکل از دینام، گیربکس، سیم بکسل و قرقره
 • وینچ (قرقره سیم بکسل)
 • باکت
 • شاسی

شاسی بالابر ساختمانی و سایر قطعات آن توسط برندهای خارجی و داخلی متعددی تولید می شوند و برای اینکه بالابر از کیفیت و طول عمر خوبی برخوردار باشد باید حتما تمامی قطعات از یک برند معتبر و درجه کیفیت عالی باشند.

pishrobalabar

مهم ترین ویژگی های یک بالابر ساختمانی خوب

بالابرهای ساختمانی متعددی در بازار وجود دارد که هر یک مزایای خاصی دارند، اما یک بالابر ساختمانی مناسب و استاندارد باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • برخورداری از ریمل و پایه سنگین و مقام که ایمنی بالایی داشته باشد.
 • داشتن سیم بکسل مناسب که دچار تاب خوردگی نشود و با وزن بالابر تناسب داشته باشد.
 • دنده گیربکس آن از بهترین آلیاژ باشد.
 • الکتروموتور بالابر باید یک سیم پیچی تمام مس داشته باشد و دارای دو خازن خشک و آمپر مناسب باشد.

بالابرهای ساختمانی پیشرفته ای که جدیدا در بازار موجود هستند دارای قابلیت های بی نظیری می باشند و امکان افزودن امکانات جانبی متعددی به آن ها وجود دارد. به عنوان مثال برخی از این بالابرها مجهز به ریموت می باشند و به راحتی می توان از راه دور آن ها را کنترل نمود. همچنین این بالابرها دارای موتورهای قدرت مند تری هستند که ظرفیت تحمل بارهای سنگین تر را نیز دارند که یک امتیاز بزرگ برای بالابرهای ساختمانی مصالح محسوب می شود.

     از دیگر ویژگی های بالابرهای پیشرفته می توان به قوی بودن ریل و پایه های مستحکمی که دارند    اشاره نمود که تمامی این موارد در کنار یکدیگر موجب شده این بالابرها از ایمنی بالایی برخوردار باشند و کمتر سبب بروز حوادث احتمالی شوند.

مشخصات فنی بالابر ساختمانی

همانطور که گفتیم بالابر های ساختمانی نقش موثری در جابجایی مصالح ساختمانی دارند به طوری که بدون حضور این ماشین آلات پروژه ها به کندی پیش می روند. اکنون میخواهیم اجزای آن را بشناسیم و مشخصات فنی آن ها را بررسی کنیم.

بالابر ساختمانی شامل یک الکتروموتور تک فاز یا ۳ فاز، ریل، کرپی، پایه،سیم بکسل، وینچ، گیربکس، قلاب و باکت برای جابجایی مصالح است.

همه ی بالابرهای ساختمانی مجهز به ترمز و ریموت کنترل از راه دور نیستند اما در صورت سفارش خریدار، تولید کننده میتواند این تجهیزات را برای ایمنی بیشتر و سهولت در کنترل بالابر به آن اضافه کند. با افزودن این تجهیزات طبیعتا قیمت بالابر ساختمانی نیز افزایش می یابد.

قیمت بالابر ساختمانی-pishrobalabar.com

بالابرهای ساختمانی از لحاظ تناژ و وزن متنوع هستند، بالابرهای ساختمانی ۳۵۰ کیلویی، ۵۰۰ کیلویی، ۷۵۰ کیلویی و بالابر ۱ تنی هستند. حال به ترتیب جزییاتی چون قدرت موتور و سایز گیربکس آن ها را بیان میکنیم.

 1. بالابر ساختمانی ۳۵۰ کیلویی دارای موتوری با قدرت ۳ اسب بخار تکفاز و گیربکس به کار رفته در آن سایز ۸۶ است.
 2. موتور بالابر ساختمانی ۵۰۰ کیلویی ۵.۵ اسب بخار قدرت دارد و سه فاز است و اندازه ی گیربکس آن ۱۱۰ است.
 3. بالابر ساختمانی ۷۵۰ کیلوگرمی یک موتور با ظرفیت ۵.۷ اسب بخار سه فاز است و سایز گیربکس تعبیه شده در آن ۱۳۰ است.
 4. و در نهایت بالابر ۱ تنی دارای موتور با قدرت ۱۰ اسب بخار است و سایز گیربکس به کار رفته در آن ۱۵۰ است.

این بالابر ها میتوانند در یک دقیقه ۳۰ دور کامل بزنند با یک مثال سرعت این بالابر را بهتر درک میکنید، یک بالابر با بکسل ۲۰ متری را تصور کنید که میتواند در مدت یک دقیقه از زمین تا پشت بام را طی کنید.

سوالات متداول قیمت بالابر ساختمانی

۱عوامل تاثیر گذار روی قیمت بالابر ساختمان چیست؟
 1. ظرفیت و یا تناژ بالا
 2. کیفیت الکتروموتور مورد استفاده در بالابر مصالح
 3. کیفیت گیربکس مورد استفاده در بالابر مصالح
 4. کیفیت جعبه بالابر ساختمانی
 5. کیفیت پایه ها و ریل های مورد استفاده در بالابر ساختمانی
 6. کیفیت سیم بکسل نصب شده بر روی بالابر ساختمانی
 7. کیفیت کلید بالابر ساختمانی
 8. ریموت بالابر ساختمانی

۲ریموت بالابر ساختمانی چیست؟
ریموت کنترل بالابرها از دیگر مواردی می باشد که روی قیمت بالابر ساختمانی تاثیر زیادی می گذارد. اگر شما می خواهید بالابر را از راه دور کنترل کنید باید به خوبی کیفیت ریموت را مورد بررسی قرار دهید. شما باید بدانید که ریموت به طور کلی قیمت بالابر را بالاتر می برد، چرا که آن را به عنوان ویژگی و مزیت می شناسند. به هر صورت شما با استفاده از آن به راحتی می توانید بالابر را مورد استفاده قرار دهید.
۳جنس سیم بکسل و ریل های مورد استفاده در بالابر ساختمانی چیست؟
هرچه که پایه های ضخیم تری داشته باشد بدون شک قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و زمان خرید به خوبی آن را بررسی کنید. کیفیت پایه ها بسته به اینکه چه شماره لوله ای دارند در حال تغییر می باشد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.