بالابر
بالابر
بهمن ۲۰, ۱۳۹۹
قیمت بالابر خانگی
قیمت بالابر خانگی
بهمن ۲۰, ۱۳۹۹

بالابر ساختمانی

بالابر ساختمان | pishrobalabar

بالابر ساختمان

بالابر ساختمانی

یکی از انواع وسیله هایی که برای بالا بردن افراد و تجهیزات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد بالابر ساختمان می باشد. این نمونه از تجهیزات انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های متفاوتی هستند. شما باید به خوبی با انواع آنها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. هر یک از نمونه های زنجیری، کابلی و هیدرولیکی دارای ویژگی های خاصی هستند و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. هر یک از آنها دارای قطعات متنوعی هستند و وظایف متنوعی را بر عهده دارند.

آشنایی با انواع بالابر ساختمان

برخی از انواع بالابر ساختمان که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید و در ساختمان های خود مورد استفاده قرار دهید عبارت می باشد از :

 1. بالابرهای ثابت :

این نمونه از بالابرها ثابت هستند و شما نمی توانید آنها را جابجا کنید، در واقع آنها قدرت جابجا شدن ندارند. این نمونه از بالابرها را شما می توانید در کارخانه ها، انبارها و … مورد استفاده قرار دهید. این نمونه از بالابرها خودشان به انواع متفاوتی تقسیم می شوند و شما باید به خوبی با انواع آنها آشنایی داشته باشید. برخی از آنها که کارایی بیشتری دارند عبارت هستند از :

 هیدرولیکی :

این نمونه از بالابرها به آن دسته از بالابرهایی گفته می شود که نیروی زیادی برای انجام دادن فعالیت های مورد نیاز توسط یک مدار هیدرولیک را دارد. شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید و مصالح ساختمانی را با آن جابجا کنید.

 

بالابر ساختمانی | pishrobalabar

– آکاردئونی :

شکل آن شبیه به آکاردئون می باشد و نحوه عملکرد آنها هم به گونه ای است که بازوهای بالابر را به وسیله یک جک از یکدیگر باز می شوند و به ارتفاع مورد نظر شما می رسند. قدرت و ایمنی آنها بسیار بالا می باشد و همین مورد یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آنها می باشد. این نمونه از بالابرها خوشان به انواع متفاوتی تقسیم می شوند که در ادامه بیان می کنیم.

– آکاردئونی خودکششی :

این نمونه از بالابر ساختمان دارای یک سکوی وسیع هستند که از آنها باید برای فعالیت های نگهداری، تعمیر، نصب تجهیزات و رنگ آمیزی استفاده بسیار زیادی می شود. نیرویی که برای بالا بردن این نمونه از بالابرها مورد استفاده قرار می گیرد  به وسیله جک هایی است که هیدرولیکی می باشد. در ساختار این نمونه از بالابرها از جک هایی که جانبی هستند استفاده نمی شود و همین مورد تثبیت کردن آن را رقم می زند. این نمونه از بالابرها از سطح اتکای بسیار بیشتری برخوردار است و بر همین اساس در برابر باد و طوفان امنیت بسیار بیشتری دارد.

استفاده از این نمونه بالابر ساختمانی بیشتر برای ارتفاع های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و از ۳ متر تا ۳۰ متر قابل استفاده است. یکی از مهمترین مزیت هایی که این نمونه از بالابرها دارد این است که در فضاهای باریک از آن استفاده بسیار زیادی می شود. البته که باید بدانید از دیگر مزیت های آن این است که در سکوی وسیع از آن استفاده می شود و شما می توانید روی چند سکو از آن استفاده کنید.

 


برای خواندن مطالب در مورد بالابر تک نفره میتوانید:

قیمت پایه بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی

قیمت پایه بالابر ساختمانی بستگی به کیفیت و ضخامت آن دارد، هرچقدر پایه ها و ریل ها ضخامت بیشتری داشته باشند بر قیمت کلی بالابر اثر میگذارد و به نسبت کیفیت آن ها قیمت بالابر بالاتر می رود.

حال وقت آن است که مشخصات فنی بالابر ساختمانی را بررسی کنیم، همانطور که گفتیم این نوع بالابر در ظرفیت ها و تناژ های مختلف تولید و طراحی شده است. انواع بالابر با ظرفیت ۳۵۰ کیلو، ۵۰۰ کیلو، ۷۵۰ کیلو و ۱ تن تولید و عرضه شده است. همه ی بالابرهای ساختمانی دارای ترمز نیستند اما بالابرهای با ظرفیت بالا به ترمز احتیاج دارند زیرا امنیت آن ها را تا حد قابل توجهی تضمین میکند.

 

بالابر ساختمانی با ظرفیت ۳۵۰ کیلو دارای یک موتور با ۳ اسب بخار، تک فاز و یا ۳ فاز است و از گیربکس شماره ۸۶ در ساخت آن استفاده شده است.

بالابر ساختمانی ۵۰۰ کیلویی که یک موتور با ۵.۵ اسب بخار قدرت دارد سه فاز است و در ساخت آن از گیربکس شماره ۱۱۰ استفاده شده است.

موتور بالابر ۷۵۰ کیلویی دارای ۵.۷ اسب بخار قدرت و سه فاز است و گیربکس آن شماره ۱۳۰ است.

بالابر ۱ تنی دارای یک موتور با ۱۰ اسب بخار قدرت است و از گیربکس شماره ۱۵۰ برای آن استفاده شده است.

در مورد سرعت این نوع بالابر باید بگوییم میتواند ۳۰ دور در دقیقه بزند. بهتر است با یک مثال میزان سرعت آن را مشخص کنیم. یک بالابر با بکسل ۲۰ متری از مقصد بارگیری یعنی سطح زمین را تصور کنید که مصالح ساختمانی را پس از یک دقیقه به مقصد می رساند.

–  بالابرهای زنجیری و کابلی :

نحوه عملکرد این نمونه از بالابرها به گونه ای است که برای حرکت کردن به نیروی موتور نیاز دارد. کابلی که به سبد بالابر نیاز دارد به وسیله وینچ پایین و بالا می رود. از دیگر ویژگی هایی که این نمونه از بالابرها دارد  این است که ایمنی متوسطی دارد. یکی از مهمترین مواردی که در استفاده از این بالابر اهمیت دارد این است که زنجیر و کابل آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. این کار شما از وقوع حادثه تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

 1. بالابر متحرک :

این نمونه از بالابر ساختمانی برای جابجایی افراد و کارکنانی که در ساختمان هستند مورد استفاده قرار می گیرد. امکان جابجایی با استفاده از این بالابر بسیار آسان می باشد و شما می توانید در آتش نشانی های این نمونه را به خوبی مشاهده کنید. شما باید بدانید که این نمونه از بالابرها هم مانند بسیاری از انواع بالابرهای دیگر دارای انواع مختلفی است و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از انواع آن عبارت می باشد از :

– بالابر متحرک با دسترسی عمودی :

این نمونه از بالابرها تنها حرکت عمودی دارد  به پایین و بالا حرکت می کند. بالابرهایی که آکاردئونی هستند یکی از انواع بالابرهای متحرک به شمار می روند.– بالابر متحرک با دسترسی عمودی و افقی :

این نمونه از بالابرها قابلیت حرکت افقی و عمودی دارند که حرکت آنها به صورت هیدرولیکی می باشد. ضریب ایمنی آن تا حد بسیار زیادی بالا می باشد و به همین دلیل شما با خیال آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

 1. بالابر قابل یدک :

استفاده کردن از این مدل بالابرها در محیط هایی که خارجی و داخلی هستند امکان پذیر می باشد. ساختار این نمونه از بالابرها به گونه ای می باشد که برای استفاده آسان از چرخ های خودرویی استفاده می کند. این نمونه از بالابرها خودشان انواع متنوعی دارند که شما بر اساس نساز خود می توانید یکی از آنها را به راحتی مورد استفاد قرار دهید.

بالابر ساختمانی | pishrobalabar

ویژگی های اساسی بالابر ساختمان

یک بالابر ساختمانی که عالی است و ویژگی های خوبی دارد عبارت می باشد از :

 1. بالابرها باید با استفاده از یک بکسل که مناسب می باشد و وزن بالایی دارد حمل شوند.
 2. برخورداری از یک پایه و یا یک ریل خوب که وزن سنگینی دارد از دیگر ویژگی هایی می باشد که بالابر خوب و عالی دارد.
 3.  قطعاتی که در ساخت بالابر مورد استفاده قرار می گیرد باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشید. در واقع شما باید بدانید ضریب ایمنی این نمونه از دستگاه ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند زمانی که کیفیت داشته باشد.
 1. ایمنی درون بالابر ساختمانی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر میتوانید:

بهترین بالابر ساختمانی

انتخاب بهترین بالابر ساختمانی حتما کار سختی خواهد بود اما میتوان گفت بالابر ساختمانی با ظرفیت ۳۰۰ کیلو به دلیل طول عمر و راندمان بالا به عنوان بهترین بالابر ساختمانی کوچک شناخته میشود.

حال که همه ی چیز را در مورد بالابر ساختمانی میدانیم بهتر است به عنوان نکته ی آخر یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ی طراحی و تولید انواع دستگاه بالابر ثابت، بالابر ساختمانی، بالابر برقی، بالابر هیدرولیکی، بالابر نفر بر و … به شما معرفی کنیم. شرکت پیشرو بالابر از مجموعه های معتبر و پر تلاش در زمینه تولید انواع بالابر با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب است.

سؤالات متداول

۱انواع بالابر را نام ببرید؟

 1. بالابرهای ثابت
 2. بالابرهای متحرک
 3. بالابرهای قابل یدک

۲ویژگی های اساسی بالابرِ ساختمان چیست؟

 1. بالابرها باید با استفاده از یک بکسل که مناسب می باشد و وزن بالایی دارد حمل شوند.
 2. برخورداری از یک پایه و یا یک ریل خوب که وزن سنگینی دارد از دیگر ویژگی هایی می باشد که بالابر خوب و عالی دارد.

۳ قطعاتی که در ساخت بالابرِ مورد استفاده قرار می گیرد باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشید. در واقع شما باید بدانید ضریب ایمنی این نمونه از دستگاه ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند زمانی که کیفیت داشته باشد.

 1. ایمنی درون بالابرها اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.

۳قیمت پایه بالابر ساختمانی بر چه مواردی دارد؟
قیمت پایه بالابر ساختمانی بستگی به کیفیت و ضخامت آن دارد، هرچقدر پایه ها و ریل ها ضخامت بیشتری داشته باشند بر قیمت کلی بالابر اثر میگذارد و به نسبت کیفیت آن ها قیمت بالابر بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *