قیمت بالابر خانگی
قیمت بالابر خانگی
بهمن ۲۰, ۱۳۹۹

بالابر ساختمانی

بالابر ساختمان | pishrobalabar

بالابر ساختمان

تیترهای مطالب این صفحه

بالابر ساختمانی

یکی از انواع وسیله هایی که برای بالا بردن افراد و تجهیزات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد بالابر ساختمانی می باشد. این نمونه از تجهیزات انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های متفاوتی هستند. شما باید به خوبی با انواع آنها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. هر یک از نمونه های زنجیری، کابلی و هیدرولیکی دارای ویژگی های خاصی هستند و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. هر یک از آنها دارای قطعات متنوعی هستند و وظایف متنوعی را بر عهده دارند.

   بالابر ساختمانی چیست؟

بالابر ساختمانی وسیله ای است که از آن به منظور بالا بردن اجسام با وزنی تعیین شده تا ارتفاع مشخص استفاده می کنند. بالابرهایی که برای حمل مصالح به کار می روند به بالابرهای ساختمانی معروف هستند. در این بالابرها عملیات جابجایی از طریق نیروی الکتروموتور و بعد تغییر آن توسط یک گیربکس انجام می شود. با توجه به درخواست مشتریان می توان بر روی بالابرهای ساختمانی ریموت کنترل از راه دور نصب نمود. علاوه بر این در جهت افزایش ایمنی در زمان حمل بار معمولا این بالابرها به ترمز مجهز هستند.

اجزا اصلی بالابرهای ساختمانی

بالابرهای ساختمانی از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند و هریک با توجه برندی که دارند دارای قیمت های مختلفی هستند. موتور از مهم ترین قطعات در بالابرهای ساختمانی است و باید از بهترین نوع باشد. از جمله اجزا و قطعات بالابر ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • الکترو موتور

وظیفه الکتروموتورها تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی دورانی می باشد و به این ترتیب سبب حرکت بالابر و جابجایی آن می شوند. در واقع وظیفه اصلی الکتروموتورها تامین نیروی محرک دستگاه در دو مدل تک فاز و سه فاز می باشد. در انتخاب الکتروموتورها باید دو فاکتور مهم زیر در نظر گرفته شود:

 • وزنی که بالابر می خواهد تحمل نماید
 • ارتفاعی که بالابر در آن نصب می گردد

قیمت موتور بالابر ساختمانی با توجه به توان آن و ویژگی هایی که دارد متفاوت می باشد.

 • وینچ (قرقره) بالابر ساختمانی

قرقره یا همان وینچ به منظور جمع کردن و هدایت سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرد و مانع از پیچ و تاب آن می شود. قرقره هایی که در بالابرها مورد استفاده قرار می گیرند معمولا از جنس فولاد هستند و در نوع معمولی آن ها امکان پیچیده شدن ۴۰ متر سیم بکسل وجود دارد. البته با توجه به نیاز می توان مدل های سفارشی آن ها را تهیه کرد که امکان جمع نمودن سیم بکسل بیشتری را دارند.

 • گیربکس بالابر ساختمانی

از دیگر قطعات موجود در بالابر ساختمانی می توان به گیربکس اشاره نمود. از گیربکس به منظور تبدیل دور الکترو موتور به قدرت در بالابر استفاده می کنند. در واقع گیربکس ها میزان دور را کاهش می دهند اما موجب بالا رفتن میزان نیروی خروجی می شوند. با توجه به اینکه در بالابرهای ساختمانی وزن زیادی از مصالح جابجا می شوند دنده های گیربکس باید حتما از جنس مرغوب و کیفیت عالی باشند تا بتوانند به خوبی این وزن را تحمل نمایند. معمولا در ساخت بالابرهای ساختمانی از گیربکس حلزونی استفاده می کنند. این گیربکس ها در صورتی که الکتروموتور از کار بیافتد یا برق قطع شود قفل می شوند و مانع از بازگشت بار می شوند. از این رو از به وجود آمدن حوادث جلوگیری می کنند.

 • سیم بکسل

سیم بکسل ها طنابی از جنس فولاد هستند که در دستگاه های مختلفی مانند آسانسور، جرثقیل، بالابر ساختمانی و … مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا نوع استاندارد آن ها ۲۰ متر می باشد. البته می توان متراژ آن را ارتقا داد.

 • باکت بالابر ساختمانی

در صورتی که بخواهند مصالحی مانند شن، ماسه، سیمان و … را جابجا کنند از باکت ها استفاده می شود که با توجه به نیرویی که بالابر می تواند تحمل کند دارای ظرفیت های مختلفی هستند.

 • جعبه بالابر

تمامی قطعاتی که تاکنون ذکر شد بر روی جعبه بالابر قرار می گیرند و جعبه بالابر را می توان به صورت ریلی بر روی پایه ها جابجا نمود.

 • پایه بالابر

پایه های بالابر ساختمانی معمولا از جنس لوله های گازی یا نبشی هستند که بسیار مقاوم اند و برای قرار گیری بالابر روی زمین به کار می روند. این پایه ها موجب می شوند که بالابر حین کار محکم بر روی زمین بایستد.

 • ریل بالابر

بر روی پایه بالابر یک ریل نصب شده است که جعبه بالابر بر روی آن قرار می گیرد. انتهای ریل حتما باید بسته باشد تا مانع از بیرون آمدن جعبه بالابر ساختمانی از روی ریل گردد.

New Project 2

بهترین بالابر ساختمانی

۰

انتخاب بهترین بالابر ساختمانی حتما کار سختی خواهد بود اما میتوان گفت بالابر ساختمانی با ظرفیت ۳۰۰ کیلو به دلیل طول عمر و راندمان بالا به عنوان بهترین بالابر ساختمانی کوچک شناخته میشود.

شاید این سوال در ذهن خیلی از افراد شکل بگیرد که بهترین بالابر ساختمانی برای رفع نیازهای آن ها کدام است؟ یک بالابر مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • الکترو موتور بالابر باید دارای سیم پیچ تمام مس باشد تا ضمن اینکه جریان برق را به خوبی منتقل نماید از طول عمر خوبی نیز برخوردار باشد.
 • آمپر الکترو موتور موجود در بالابر باید متناسب با نیاز کار شما باشد.
 • از دیگر ویژگی های یک بالابر مناسب که خیلی اهمیت دارد برخورداری از ایمنی بالا است. میزان ایمنی بالابر ساختمانی وابسته به جنس بدنه آن، میله های پایه و ترمز نصب شده بر روی آن می باشد.
 • بالابر ساختمانی باید متناسب با وزنی که دارد از سیم بکسل کافی برخوردار باشد.
 • گیربکس بالابر نیز باید متناسب با وضعیت و وظیفه بالابر باشد و از بهترین جنس و کیفیت ممکن انتخاب شود. هر چقدر که گیربکس جنس بهتری داشته باشد قطعا طول عمر موتور بالابر بیشتر خواهد بود.
 • سرعت بالابر ساختمانی نیز باید متناسب با تعداد طبقاتی باشد که در بین آن ها می خواهد جابجایی مصالح را انجام دهد. معمولا اکثر بالابرهایی که در ساختمان های شهری مورد استفاده قرار می گیرند دارای سرعت ۲۰ متر در دقیقه هستند.

حال که همه ی چیز را در مورد بالابر ساختمانی میدانیم بهتر است به عنوان نکته ی آخر یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ی طراحی و تولید انواع دستگاه بالابر ثابت، بالابر ساختمانی، بالابر برقی، بالابر هیدرولیکی، بالابر نفر بر و … به شما معرفی کنیم. شرکت پیشرو بالابر از مجموعه های معتبر و پر تلاش در زمینه تولید انواع بالابر با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب است.

pishrobalabar

مشخصات فنی بالابر ساختمانی

حال وقت آن است که مشخصات فنی بالابر ساختمانی را بررسی کنیم، همانطور که گفتیم این نوع بالابر در ظرفیت ها و تناژ های مختلف تولید و طراحی شده است. انواع بالابر با ظرفیت ۳۵۰ کیلو، ۵۰۰ کیلو، ۷۵۰ کیلو و ۱ تن تولید و عرضه شده است. همه ی بالابرهای ساختمانی دارای ترمز نیستند اما بالابرهای با ظرفیت بالا به ترمز احتیاج دارند زیرا امنیت آن ها را تا حد قابل توجهی تضمین میکند.

بالابر ساختمانی با ظرفیت ۳۵۰ کیلو دارای یک موتور با ۳ اسب بخار، تک فاز و یا ۳ فاز است و از گیربکس شماره ۸۶ در ساخت آن استفاده شده است.

بالابر ساختمانی ۵۰۰ کیلویی که یک موتور با ۵.۵ اسب بخار قدرت دارد سه فاز است و در ساخت آن از گیربکس شماره ۱۱۰ استفاده شده است.

موتور بالابر ۷۵۰ کیلویی دارای ۵.۷ اسب بخار قدرت و سه فاز است و گیربکس آن شماره ۱۳۰ است.

بالابر ۱ تنی دارای یک موتور با ۱۰ اسب بخار قدرت است و از گیربکس شماره ۱۵۰ برای آن استفاده شده است.

در مورد سرعت این نوع بالابر باید بگوییم میتواند ۳۰ دور در دقیقه بزند. بهتر است با یک مثال میزان سرعت آن را مشخص کنیم. یک بالابر با بکسل ۲۰ متری از مقصد بارگیری یعنی سطح زمین را تصور کنید که مصالح ساختمانی را پس از یک دقیقه به مقصد می رساند.

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم

خیلی از افراد می خواهند که پروژه های ساختمانی خود را با صرف هزینه کمتری به اتمام برسانند. به همین منظور یکی از اقداماتی که انجام می دهند خرید بالابر ساختمانی ارزان تر است. معمولا این بالابرها از محصولات برندها و شرکت هایی هستند که مدت زیادی از فعالیت آن ها نمی گذرد و سابقه چندانی ندارند. از این رو احتمال اینکه مشکلاتی در این بالابرها به وجود آید و یا اینکه سریع تر به تعمیر نیاز پیدا کنند وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که یک بالابر معتبر که از با کیفیت بودن تمامی قطعات آن مطمئن هستند را خریداری نمایند. چنین بالابرهایی قطعا دارای قیمت بالاتری هستند اما می توان به منظور کاهش هزینه ها بالابر ساختمانی دست دوم خریداری نمود و به این ترتیب یک بالابر مقرون به صرفه و با کیفیت عالی تهیه کرد.

New Project 3

انواع بالابر چیست؟

سه نوع اصلی بالابر وجود دارد که معمولاً استفاده می شود: کشش با اتاق ماشین، کشش بدون ماشین آلات و هیدرولیک. با این حال، تغییرات در هر نوع وجود دارد.

آشنایی با انواع بالابر ساختمان

۰

برخی از انواع بالابر ساختمانی که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید و در ساختمان های خود مورد استفاده قرار دهید عبارت می باشد از :

 1. بالابر ساختمانی ثابت :

این نمونه از بالابرها ثابت هستند و شما نمی توانید آنها را جابجا کنید، در واقع آنها قدرت جابجا شدن ندارند. این نمونه از بالابرها را شما می توانید در کارخانه ها، انبارها و … مورد استفاده قرار دهید. این نمونه از بالابرها خودشان به انواع متفاوتی تقسیم می شوند و شما باید به خوبی با انواع آنها آشنایی داشته باشید. برخی از آنها که کارایی بیشتری دارند عبارت هستند از :

 هیدرولیکی :

این نمونه از بالابرها به آن دسته از بالابرهایی گفته می شود که نیروی زیادی برای انجام دادن فعالیت های مورد نیاز توسط یک مدار هیدرولیک را دارد. شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید و مصالح ساختمانی را با آن جابجا کنید.

بالابر ساختمانی | pishrobalabar


برای خواندن مطالب در مورد بالابر تک نفره میتوانید:

آکاردئونی :

شکل آن شبیه به آکاردئون می باشد و نحوه عملکرد آنها هم به گونه ای است که بازوهای بالابر ساختمانی را به وسیله یک جک از یکدیگر باز می شوند و به ارتفاع مورد نظر شما می رسند. قدرت و ایمنی آنها بسیار بالا می باشد و همین مورد یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آنها می باشد. این نمونه از بالابرها خوشان به انواع متفاوتی تقسیم می شوند که در ادامه بیان می کنیم.

. آکاردئونی خودکششی :

این نمونه از بالابر ساختمانی دارای یک سکوی وسیع هستند که از آنها باید برای فعالیت های نگهداری، تعمیر، نصب تجهیزات و رنگ آمیزی استفاده بسیار زیادی می شود. نیرویی که برای بالا بردن این نمونه از بالابرها مورد استفاده قرار می گیرد  به وسیله جک هایی است که هیدرولیکی می باشد. در ساختار این نمونه از بالابرها از جک هایی که جانبی هستند استفاده نمی شود و همین مورد تثبیت کردن آن را رقم می زند. این نمونه از بالابرها از سطح اتکای بسیار بیشتری برخوردار است و بر همین اساس در برابر باد و طوفان امنیت بسیار بیشتری دارد.

. آکاردئونی قیچی :

استفاده از این نمونه بالابر ساختمانی بیشتر برای ارتفاع های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و از ۳ متر تا ۳۰ متر قابل استفاده است. یکی از مهمترین مزیت هایی که این نمونه از بالابرها دارد این است که در فضاهای باریک از آن استفاده بسیار زیادی می شود. البته که باید بدانید از دیگر مزیت های آن این است که در سکوی وسیع از آن استفاده می شود و شما می توانید روی چند سکو از آن استفاده کنید.

–  بالابرهای زنجیری و کابلی :

نحوه عملکرد این نمونه از بالابرها به گونه ای است که برای حرکت کردن به نیروی موتور نیاز دارد. کابلی که به سبد بالابر نیاز دارد به وسیله وینچ پایین و بالا می رود. از دیگر ویژگی هایی که این نمونه از بالابرها دارد  این است که ایمنی متوسطی دارد. یکی از مهمترین مواردی که در استفاده از این بالابر اهمیت دارد این است که زنجیر و کابل آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. این کار شما از وقوع حادثه تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

 1. بالابر ساختمانی متحرک :

این نمونه از بالابر ساختمانی برای جابجایی افراد و کارکنانی که در ساختمان هستند مورد استفاده قرار می گیرد. امکان جابجایی با استفاده از این بالابر بسیار آسان می باشد و شما می توانید در آتش نشانی های این نمونه را به خوبی مشاهده کنید. شما باید بدانید که این نمونه از بالابرها هم مانند بسیاری از انواع بالابرهای دیگر دارای انواع مختلفی است و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از انواع آن عبارت می باشد از :

– بالابر متحرک با دسترسی عمودی :

این نمونه از بالابرها تنها حرکت عمودی دارد  به پایین و بالا حرکت می کند. بالابرهایی که آکاردئونی هستند یکی از انواع بالابرهای متحرک به شمار می روند.

– بالابر متحرک با دسترسی عمودی و افقی :

این نمونه از بالابرها قابلیت حرکت افقی و عمودی دارند که حرکت آنها به صورت هیدرولیکی می باشد. ضریب ایمنی آن تا حد بسیار زیادی بالا می باشد و به همین دلیل شما با خیال آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

 1. بالابر قابل یدک :

استفاده کردن از این مدل بالابرها در محیط هایی که خارجی و داخلی هستند امکان پذیر می باشد. ساختار این نمونه از بالابرها به گونه ای می باشد که برای استفاده آسان از چرخ های خودرویی استفاده می کند. این نمونه از بالابرها خودشان انواع متنوعی دارند که شما بر اساس نساز خود می توانید یکی از آنها را به راحتی مورد استفاد قرار دهید.

بالابر ساختمانی | pishrobalabar

ویژگی های اساسی بالابر ساختمان

۰

یک بالابر ساختمانی که عالی است و ویژگی های خوبی دارد عبارت می باشد از :

 1. بالابرها باید با استفاده از یک بکسل که مناسب می باشد و وزن بالایی دارد حمل شوند.
 2. برخورداری از یک پایه و یا یک ریل خوب که وزن سنگینی دارد از دیگر ویژگی هایی می باشد که بالابر خوب و عالی دارد.
 3.  قطعاتی که در ساخت بالابر مورد استفاده قرار می گیرد باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشید. در واقع شما باید بدانید ضریب ایمنی این نمونه از دستگاه ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند زمانی که کیفیت داشته باشد.
 1. ایمنی درون بالابر ساختمانی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.

بالابرهای ساختمانی چگونه کار می کنند؟

بیشتر ساختمان هایی که از چهار طبقه بلندتر هستند از بالابرهای کششی استفاده می کنند. موتوری که در بالای شفت قرار دارد، نواری را می‌چرخاند – اساساً یک قرقره – که کابل‌های متصل به کابین و وزنه تعادل را بالا و پایین می‌آورد. … بالابرهای سریعتر بدون دنده هستند; نوار به طور مستقیم جفت می شود.

قیمت پایه بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی

۰

قیمت پایه بالابر ساختمانی بستگی به کیفیت و ضخامت آن دارد، هرچقدر پایه ها و ریل ها ضخامت بیشتری داشته باشند بر قیمت کلی بالابر اثر میگذارد و به نسبت کیفیت آن ها قیمت بالابر بالاتر می رود.

 

 


برای خواندن مطالب در مورد بالابر میتوانید:

انواع بالابر ساختمانی

بالابرهای ساختمانی با توجه به الکتروموتوری که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار گرفته است دارای دو نوع تک فاز و سه فاز می باشد که در ادامه بیشتر به بررسی آن ها می پردازیم.

 • بالابر ساختمانی تک فاز

در این بالابرها نیروی مورد نیاز برای جابجایی مصالح از طریق یک الکتروموتور تک فازبا توان سه اسب بخار تامین می گردد که امکان استفاده از آن با برق ۲۲۰ ولت شهری وجود دارد. از این رو به راحتی می توان از آن ها در پروژه های ساخت و سازی که در محیط شهری انجام می گیرد استفاده نمود. با استفاده از این بالابرها تا وزن ۳۰۰ کیلوگرم می توان مصالح را جابجا نمود. فروش بالابر ساختمانی تک فاز نسبت به دو فاز با قیمت کمتری صورت می گیرد و این بالابرها ارزان تر هستند.

 • بالابر ساختمانی سه فاز

بالابرهای سه فاز در مقایسه با بالابرهای تک فاز دارای موتورهای قدرتمند تری هستند و با برق ۳۸۰ ولت کار می کنند. این بالابرها تحمل وزن بیش از ۳۰۰ کیلوگرم را نیز دارند، از این رو بیشتر از آن ها در محیط های صنعتی استفاده می کنند. در صورتی که امکان دسترسی به برق سه فاز برای استفاده از این بالابرها وجود نداشته باشد باید از درایو یا اینورتور استفاده نمود تا برق تک فاز به سه فاز تبدیل گردد. توجه داشته باشید اگر می خواهید از برق سه فاز استفاده نمایید حتما تمامی موارد ایمنی را به طور کامل رعایت نمایید. بالابرهای سه فاز در وزن های مختلف ۳۵۰، ۵۰۰، ۷۵۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرم در بازار موجود هستند.

pishrobalabar

نکته پایانی

 در هنگام خرید بالابر ساختمانی باید حتما به موارد زیر توجه نمود:

 • توجه کنید که دستگاه حتما دارای یک قرقره بزرگ باشد تا تمامی سیم بکسل را بپیچاند و مانع پیچیدن سیم دور شفت گیربکس گردد.
 • سیم بکسل آن از کیفیت و مقاومت خوبی برخوردار باشد و دارای استانداردهای لازم باشد.
 • قلابی که در دستگاه وجود دارد دارای مقاومت عالی باشد و با ظرفیت بالابر تناسب داشته باشد تا بتواند به خوبی بار را تحمل و جابجا کند.
 • لوله ها و پایه های دستگاه که در واقع شاسی آن را تشکیل می دهند از بهترین و مقاوم ترین متریال باشند.
 • حتما توجه نمایید که بالابر دارای یک ریل بلند و مناسب باشد تا بتواند به اندازه کافی از ساختمان فاصله بگیرد و مانع از گیر کردن مصالح به بدنه ساختمان شود.
 • حتما بالابرساختمانی یا همان بالابر مصالح را از یک فروشگاه یا وب سایت معتبر مانند pishrobalabar.com تهیه کنید تا بتوانید از کیفیت و ایمنی محصول و داشتن گارانتی آن اطمینان حاصل نمایید.
سؤالات متداول
۱انواع بالابر را نام ببرید؟
 1. بالابرهای ثابت
 2. بالابرهای متحرک
 3. بالابرهای قابل یدک
۲ویژگی های اساسی بالابرِ ساختمان چیست؟
 1. بالابرها باید با استفاده از یک بکسل که مناسب می باشد و وزن بالایی دارد حمل شوند.
 2. برخورداری از یک پایه و یا یک ریل خوب که وزن سنگینی دارد از دیگر ویژگی هایی می باشد که بالابر خوب و عالی دارد.

۳ قطعاتی که در ساخت بالابرِ مورد استفاده قرار می گیرد باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشید. در واقع شما باید بدانید ضریب ایمنی این نمونه از دستگاه ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند زمانی که کیفیت داشته باشد.

 1. ایمنی درون بالابرها اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.
۳قیمت پایه بالابر ساختمانی بر چه مواردی دارد؟
قیمت پایه بالابر ساختمانی بستگی به کیفیت و ضخامت آن دارد، هرچقدر پایه ها و ریل ها ضخامت بیشتری داشته باشند بر قیمت کلی بالابر اثر میگذارد و به نسبت کیفیت آن ها قیمت بالابر بالاتر می رود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.