تیترهای مطالب این صفحه

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی یکی از کاربردی ترین و پر فروش ترین انواع بالابر است که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این بالابرها به جهت ایمنی بالایی که دارند برای جابجایی افراد و بار در ارتفاعات مختلف گزینه مناسبی هستند. اگر می خواهید با بالابر هیدرولیکی و نحوه عملکرد آن بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابرهای هیدرولیکی نوعی آسانسور بالابر هستند که به منظور بلند کردن و یا جابجایی افراد و اشیا ازدستگاه هیدرولیکی استفاده می کنند. در واقع در این آسانسور بالابرها هنگامی که فشار بر روی مایع در پیستون اعمال می گردد نیروی ایجاد می شود و این نیرو سبب حرکت بالابر می گردد. این بالابرها دارای ضریب ایمنی خیلی بالایی هستند و چون طراحی ساده ای دارند دارای اجزای محرک کم و راندمان کار بالایی می باشند.

علاوه بر این بالابر هیدرولیکی فضای کمی را اشغال می کند و بسیار مقرون به صرفه است. از طرفی احتمال خرابی در این بالابرها خیلی پایین است. با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت که بالابر هیدرولیک یکی از معروف ترین و بهترین بالابرها در دنیا است که در تجهیزات و ماشین آلات صنعتی دارای کاربردهای فراوانی می باشد.

pishrobalabar

کاربرد های بالابر هیدرولیکی

به طور کلی شما باید بدانید که بالابر هیدرولیکی به دو دسته تقسیم می شود یکی از آنها نفربر و دیگری باربر می باشد. شما می توانید از این نمونه بالابر در ساختمان ها استفاده کنید و هر یک از کالاهای ساختمانی را با آن جابجا سازید. البته که باید بدانید این نمونه از بالابرها کاربردهای بسیار زیادی دارند و برخی از آنها که اهمیت بیشتری دارند عبارت می باشد از :

 1. برای اینکه در فروشگاه ها کالاها را جابجا کنید و آنها را حمل نمایید می توانید از این بالابرها استفاده بیشتری داشته باشید.
 2. این نمونه از بالابرها به فضای کمی نیاز دارند و عمق چاله آنها باید مناسب باشد.
 3. شما می توانید برای حمل کردن افراد در منازل هم از این بالابرها استفاده داشته باشید.
 4. شما قادر خواهید که آن را با برق ۳ فاز و تک فاز مورد استفاده قرار دهید.
 5. میزان عملیاتی تخریبی را با استفاده از این بالابرها تا حد بسیار زیادی می توانید کاهش دهید.
 6. این نمونه از بالابرها مانند دیگر بالابرها نیستند که به سرویس و نگهداری نیاز داشته باشند. شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
 7. . هزینه تعمیرات این نمونه از بالابرها بسیار پایین می باشد و شما با کمترین هزینه می توانید از آنها نگهداری کنید.
بالابر هیدرولیکی


برای خواندن مطالب در مورد بالابر تک نفره میتوانید:


ابعاد بالابر هیدرولیکی

ابعاد بالابر هیدرولیکی بر اساس فضای در اختیار و ظرفیت بالابر در نظر گرفته میشود.

ابعاد پلت فرم میتواند از ۵۰*۵۰ تا ۱۲۰*۲۰۰ سانتی متر باشد.

میتوان بارهای با ارتفاع ۱۲ متر را با این بالابر جابجا کرد و از برق تک فاز یا ۳ فاز میتوان استفاده کرد.

ریل های هادی این نوع بالابر به دو شکل T  و ناودانی هستند.

از مزایای استفاده از این نوع بالابر ها میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • عدم نیاز به ساخت موتور خانه و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها
 • امکان استفاده از آن در نمای ساختمان
 • به دلیل عدم وجود وزنه تعادل در این نوع بالابرها میتوان برای فضاهای کوچک نیز از این نوع بالابر استفاده کرد
 • قابلیت سرویس دهی تا پشت بام سازه
 • قابل اجرا برای مکان هایی که آسانسور در آن جا نصب نشده است.
 • برای جابجایی بار و افراد در مکان هایی مثل فروشگاه ها، مراکز خرید، خودروبرها و منازل مسکونی میتوان از این نوع بالابرها استفاده کرد.
 • این بالابر به سرعت نصب میشود و خدمات پس از فروش نیز دارد، همچنین به راحتی سرویس میشود.
 • به عنوان آخرین مورد باید به امنیت بالا و طول عمر آن اشاره کنیم.

New Project 6

بالابر هیدرولیک به زبان ساده چیست؟

بالابر هیدرولیک وسیله ای برای جابجایی اجسام با استفاده از نیرویی است که در اثر فشار روی مایع داخل سیلندر ایجاد می شود که پیستون را به سمت بالا حرکت می دهد. … سیستم های هیدرولیک برای کنترل دقیق کاربردهای نیروی بزرگ استفاده می شود، مقرون به صرفه است و از منابع انرژی به خوبی استفاده می کند.

قیمت بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی دارای انواع مختلفی است که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. عوامل متعددی وجود دارد که تعیین کننده قیمت بالابر هیدرولیکی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • ثابت یا متحرک بودن بالابر
 • جنس متریال و تجهیزات به کار رفته در تولید بالابر
 • قدرت و میزان وزنی که بالابر قادر به تحمل و جابجایی آن می باشد
 • میزان برق مورد نیاز دستگاه
 • جنس پمپ و فلکه
 • داشتن کابین یا بدون کابین بودن بالابر
 • قابلیت های امنیتی بالابر

علاوه بر موارد ذکر شده نوع کاربری بالابر نیز تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن خواهد داشت.همچنین قیمت بالابرهای هیدرولیکی نسبت به آسانسورهای کششی پایین تر می باشد. بنابراین باید ابتدا مشتریان نوع و کاربرد بالابر مورد نیاز خود را مشخص نمایند تا بتوانند از میان بالابرهای آن مدل ظرفیت مناسب را انتخاب کنند و از قیمت نهایی آن مطلع شوند.

بالابر هیدرولیکی

مزیت های بالابر هیدرولیکی

به دلیل مزیت های بسیار زیادی که بالابر هیدرولیکی دارد از آن استفاده زیادی می کنند. در واقع باید بدانید که این نمونه از بالابرها به دلیل مزیت های بیشماری که دارد محبوبیت زیادی به دست آورده است.  برخی از این مزیت ها که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. انعطاف پذیری این نمونه از بالابرها بسیار زیاد است و همین مورد موجب می شود که شما از آن در بسیاری از مکان ها استفاده کنید.
 2. ضریب اطمینان و امنیت بالای آنها یکی از دیگر مزیت های بسیار زیادی می باشد که این نوع از بالابرها دارند.
 3. زمانی که بالابر کار می کند شما می توانید نیروی آن را افزایش دهید و همین مورد یکی از دیگر مزیت های بی نظیر و عالی آن به شمار می رود.
 4. طراحی این نمونه از بالابرها بسیار ساده است و بر همین اساس کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.
 5. دقت کنترل در این نوع از بالابرها بسیار زیاد است که شما می توانید به راحتی آنها را کنترل کرده و درون بالابر نگه دارید.
 6. زمانی که شما برای راه اندازی بالابر هیدرولیکی صرف خواهید کرد بسیار کم است. بر همین اساس اگر شما نمی توانید آسانسور در ساختمان خود نصب کنید این بالابرها بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.
 7. از نظر قیمتی باید بدانید که این نوع از بالابرها هزینه بسیار کمتری برای خریداری دارند. شما می توانید با کمترین هزینه هر یک از انواع این بالابرها را خریداری کنید. این مزیت برای افراد اهمیت بسیار زیادی دارد و به آن دقت و توجه زیادی دارند.
 1. در آن دسته از ساختمان هایی که قدیمی هستند و شما نمی توانید آسانسور روی آنها نصب کنید باید بدانید بدانید که نصب بالابر هیدرولیکی بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید. این بالابرها یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد که شما می توانید به جای آسانسور داشته باشید.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر میتوانید:


بالابر هیدرولیکی چرخدار

این نوع بالابر به دلیل دسترسی به ارتفاع لازم و قابلیت جابجایی معمولا در کارخانه ها، پروژه های ساخت و ساز، زمین ها و باغ های کشاورزی، انبار، سوله، امکان ورزشی و مذهبی و … مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال برای تعویض لامپ سوله نمی توان از نردبان های معمولی استفاده کرد زیرا علاوه بر عدم دسترسی به ارتفاع مناسب، با توجه به اینکه کاربر امکان حمل ابزارهای لازم برای تعمیر را ندارد به هیچ وجه ایمن نیستند پس باید از ابزارهای بهتری همچون بالابر هیدرولیکی متحرک استفاده کرد. این نوع بالابر میتوانند بارهای با وزن ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم را تحمل کنند و تا ارتفاع ۲۰ متر نیز آن ها را بالا ببرد.

چرخ های متحرک این نوع بالابر مستقیما به شاسی وصل شده و این چرخ ها به جابجایی بالابر کمک میکنند.

بالابر هیدرولیکی چرخدار به انواع دکلی، مفصلی، آکاردئونی، بوم دار و عنکبوتی تقسیم شده است.

بالابر هیدرولیکی

کاربرد بالابر هیدرولیک چیست؟

بالابرهای هیدرولیک در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها را می توان در صنایع خودروسازی، حمل و نقل، ساخت و ساز، حذف زباله، معدن و صنایع خرده فروشی یافت، زیرا ابزاری موثر برای بالا بردن و پایین آوردن افراد، کالاها و تجهیزات هستند.

قیمت بالابر هیدرولیکی خانگی

بالابرهای هیدرولیکی خانگی در دو نوع کابین دار و بدون کابین موجود هستند که معمولا مدل کابین دار دارای طرفداران بیشتری است. این بالابرها به راحتی در هر نوع ساختمانی قابل استفاده می باشند. قیمت بالابر هیدرولیکی  با توجه به امنیت بالا و همچنین کابین و اتاقکی که دارد در مقایسه با سایر بالابرهای هیدرولیکی بالاتر است.

New Project 4

بالابر هیدرولیکی چگونه کار می کند؟

اکنون که با بالابر هیدرولیکی به خوبی آشنا شدید به این موضوع می پردازیم که بالابر هیدرولیکی بر چه اساسی کار می کند؟ در بالابرهای هیدرولیکی به منظور حرکت به سمت بالا یک پمپ سبب افزایش فشار روغن می شود و آن را به داخل سیلندر هدایت می کند. سپس پیستون که به بدنه اصلی بالابر متصل است را به طرف بالا هل می دهد و دستگاه بالابر به سمت بالا حرکت می کند.

هنگامی که بالابر می خواهد به سمت پایین بیاید دریچه باز می گردد و روغن مجددا به داخل مخزن می ریزد و نیروی جاذبه موجب می شود که بالابر به سمت پایین حرکت کند. لازم به ذکر است که در زمان بسته شدن شیر روغن تنها می تواند از مخزن وارد سیلندر شود اما در صورت باز بودن شیر روغن فقط از سیلندر به داخل مخزن می ریزد.

در داخل واگن بالابر هیدرولیکی کنترل هایی وجود دارد که موجب می شوند پمپ فعال شده و روغن جریان یابد. هنگامی که واگن به کف بالابر می رسد پمپ خاموش و غیر فعال می شود و بالابر بر روی پیستون متوقف می گردد.

بالابر هیدرولیک چقدر عمر می کند؟

بالابرهای هیدرولیک معمولاً بین ۲۵ تا ۳۰ سال عمر می کنند. اگرچه این ماشین ها ممکن است حتی بیشتر عمر کنند. طول عمر طناب های بالابر معمولاً ۱۰ تا ۱۵ سال است.

ظرفیت بالابر هیدرولیکی

پیشرفت تکنولوژی موجب شده که امروزه موتور ظرفیت بالابر هیدرولیکی خیلی قوی شوند به طوری که به راحتی می توانند وزن ۳۰۰ کیلوگرم تا ۲ تن را تحمل نمایند. قیمت بالابر هیدرولیکی با توجه به ظرفیت آن متفاوت است. البته نیاز است که هدف از کاربری این بالابرها مشخص گردد و بعد طراحی بالابر با توجه به ظرفیت مورد نیاز آغاز گردد. در مواردی که نیاز است بالابر ظرفیت بالایی داشته باشد باید به تبعیت از آن کل سیستم بالابر هیدرولیکی نیز ارتقا یابد و با ظرفیت اش متناسب باشد.

pishrobalabar

انواع بالابر هیدرولیکی

شما باید بدانید که بالابر هیدرولیکی انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آن هم دارای مزیت ها و ویژگی های مختلفی است. بری از انواع آن که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. بالابرهای هیدرولیک با کابین :

برای امنیت بیشتر این نمونه از بالابرها را با کابین طراحی و تولید کرده اند که همین مورد تاثیر بسیار زیادی روی هزینه نهایی بالابر دارد. بسته به ابعادی که کابین دارد شما باید بدانید که قیمت آن هم متفاوت است.

 1. بالابرهای هیدرولیکی نیم کابین :

این نمونه از بالابر هیدرولیکی تا حدودی شبیه به نوع معمولی می باشد که تفاوت آن در کابین کوچک آن می باشد. بدون شک وجود همین نیم کابین هم امنیت آن را تا حد بسیار زیادی نسبت به مدل های دیگر بیشتر کرده است.

 1. بالابرهای هیدرولیک کفی :

ارزان ترین نمونه بالابرهای هیدرولیک این نوع ست که هیچ کابینی ندارد. استفاده از آن بیشتر برای حمل کردن بار می باشد و شما می توانید از آن نهایت استفاده را در ساختمان سازی داشته باشید. البته که باید بدانید از آن در فروشگاه ها هم برای حمل بار استفاده زیادی می شود.

 1. بالابرهای هیدرولیک خانگی :

یکی از پرفروش ترین بالابرهایی که امروزه افراد زیادی در خانه خود از آن استفاده می کنند نمونه بالابرهای هیدرولیک خانه ای می باشد. البته که باید بدانید تنها در منزل از آن استفاده نمی کنند و در بسیاری از مکان های دیگر هم این نوع از بالابرها را مورد استفاده قرار خواهند داد.

قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک

بالابر هیدرولیکی چرخ دار یا همان متحرک از انواع بالابر است که با ویژگی ها و کاربردهای آن شدیم حال بهتر است در مورد قیمت آن نیز اطلاعاتی را اختیارتان قرار دهیم. به طور کلی تعیین قیمت بالابرمتحرک با بررسی چندین فاکتور انجام میشود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

بالابر هیدرولیکی-pishrobalabar.com

نوع، کاربرد و مکانیزم حرکتی بالابر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت است، همچنین شرکت های تولید کننده همواره در تلاش هستند که از متریالی استفاده کنند که وزن بالابر را کاهش دهد، ساخت این نوع بالابر ها با متریال سبک نیاز به دستگاه های پیشرفته و استفاده از فولادهای مستحکم دارد و همین عوامل باعث بالاتر رفتن قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک میشود. در قسمت قبل انواع بالابر متحرک را عنوان کردیم و باید بگوییم که این است که به دلیل پیچیدگی و زمان بر بودن طراحی این نوع بالابرها قیمتشان نیز بالاتر از بالابرهای ثابت است.v

بالابر هیدرولیکی بر چه اساسی کار میکند؟

بالابر هیدرولیکی با توجه به اسم آن برای حمل بار از نیروی هیدرولیک کمک میگیرد. برای آشنایی با نحوه ی عملکرد سیستم هیدرولیک ابتدا بهتر است با اجزای این سیستم آشنا شویم؛ شیر برقی، موتور الکتریکی، سیال و جک هیدرولیک. سیال که معمولا روغنی است و درون یک مخزن قرار دارد وظیفه ی انتقال نیرو را بر عهده دارد. روغن ابتدا توسط یک نیرو محرکه اولیه وارد جک هیدرولیک شده با فشاری که ایجاد میکند آن را باز میکند. جک خود شامل دو بخش پیستون و یک سیلندر است و زمانی که روغن وارد سیلندر میشود پیستون به خاطر کمبود فضا به بیرون رانده میشود.

شیر برقی وظیفه ی کنترل ورود و خروج روغن به داخل جک را بر عهده دارد. زمانی که شیر برقی بسته است روغن از مخزن به سمت سیلندر برود و زمانی که شیر باز است روغن از سیلندر مجددا به مخزن وارد میشود.

در این نوع بالابرها باز و بسته شدن سکو با فرمان گرفتن از انتهای پیستون که به آن متصل است انجام میشود.

در همه ی بالابرهای هیدرولیکی اتاقکی برای نگهداری پمپ، سیال و موتور وجود دارد.

همه ی بالابر های هیدرولیکی کاربرد مشابه دارند و عملکرد همه ی آن ها طبق یک اصل اساسی است. برای مثال ترمز ماشین، بالابر هیدرولیکی، ماشین های لیفتراک، پمپ ها و پرس ها، پمپ های فشار و … کاربرد یکسانی دارند.

سؤالات متداول

۱کاربرد های بالابر هیدرولیکی چیست؟
شما می توانید برای حمل کردن افراد در منازل هم از این بالابرها استفاده داشته باشید.
شما قادر خواهید که آن را با برق ۳ فاز و تک فاز مورد استفاده قرار دهید.
میزان عملیاتی تخریبی را با استفاده از این بالابرها تا حد بسیار زیادی می توانید کاهش دهید.
۲مزیت های بالابر هیدرولیکی چیست؟
انعطاف پذیری این نمونه از بالابرها بسیار زیاد است و همین مورد موجب می شود که شما از آن در بسیاری از مکان ها استفاده کنید.
ضریب اطمینان و امنیت بالای آنها یکی از دیگر مزیت های بسیار زیادی می باشد که این نوع از بالابرها دارند.
زمانی که بالابر کار می کند شما می توانید نیروی آن را افزایش دهید و همین مورد یکی از دیگر مزیت های بی نظیر و عالی آن به شمار می رود.
۳انواع بالابر هیدرولیکی چیست؟
بالابرهای هیدرولیک با کابین
بالابرهای هیدرولیکی نیم کابین
بالابرهای هیدرولیک کفی
بالابرهای هیدرولیک خانگی