قیمت بالابر ساختمانی چقدر است ؟
بهمن ۲۷, ۱۳۹۹
بالابر بیمار
بالابر بیمار
بهمن ۲۷, ۱۳۹۹

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی

  یکی از انواع بالابرهایی که برای محیط های کارگاهی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بالابر صنعتی می باشد. به طور کلی همه ما به خوبی می دانیم که بالابر برای جابجایی وسیله ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما بالابرهای صنعتی برای جابجایی وسیله هایی که سنگین هستند استفاده می شوند و آنها بارهای سنگین را به بهترین نحو ممکن جابجا می کنند. این نمونه از بالابرهای مکانیزم های متنوعی دارند و شما باید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را که بیشتر نیاز دارید را خریداری کنید. زمان خریداری هر یک از بالابرهای صنعتی باید به خوبی کارایی که دارند را بررسی کنید. در این صورت بهترین نمونه را خریداری کرده اید و تا مدت ها از آن می توانید استفاده کنید. بالابر صنعتی دارای نمونه های متنوع می باشد و ویژگی های مختلفی دارد. بنابراین شما زمان خریداری هر یک از آنها باید به خوبی آنها را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید یکی از آنها را که بیشتر نیاز دارید و به دردتان می خورد را خریداری کنید. با استفاده از این بالابرها دسترسی به مناطقی که دشوار است بسیار آسان تر می شود و به همین دلیل آنها برای هر یک از محیط های صنعتی نیاز است. برخی از انواع این بالابرها و ویژگی هایی که دارند را در ادامه معرفی می کنیم.

ابعاد بالابر صنعتی

ابعاد بالابر صنعتی نسبت به میزان ظرفیت و کارکردی که دارد متغیر است. ابعاد بالابر بنا بر نیاز مشتری، ابعاد محل نصب و کاربری بالابر تعیین میشود؛ اما به طور کلی بالابر های صنعتی از سایر بالابر ها بزرگتر هستند زیرا معمولا برای جابجایی بارهای سنگین از آن ها استفاده میشود. بعد از سفارش مشتری شرکت تولید کننده باید یکی از نیروهای متخصص و با تجربه خود را برای اندازه گیری ابعاد محل نصب بالابر اعزام کند و سپس شروع به طراحی و تولید بالابر کند.


برای خواندن مطالب در مورد قیمت بالابر ساختمانی میتوانید:

معرفی انواع بالابر صنعتی

شما باید بدانید که بالابر صنعتی هم مانند بسیاری از وسیله های دیگر که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، دارای مدل های متنوع می باشد. بالابر با آسانسور و یا لیفتراک که در محیط های صنعتی وجود دارد متفاوت است و شما باید آنها را با هم اشتباه نگیرید. برخی از مهمترین نمونه های بالابرهای صنعتی از نظر مکانیزم بالابری عبارت می باشد از :

 1. بالابرهای هیدرولیکی :

آن دسته از بالابرهایی که نیروی حرکت آنها برای بالا رفتن از جک و یونیت های هیدرولیک تامین می شود را بالابرهای هیدرولیکی می گویند. ضریب ایمنی آنها در مکانیزم های متنوع بسیار بالا است و همین مودر از جمله ویژگی های مهم آنها به شمار می رود. این نمونه از بالابرها را به صورت جک مستقیم، آکاردئونی و بوم لیفت طراحی کرده اند.

بالابر صنعتی

 1. بالابرهای زنجیری :

در این نمونه از بالابرها وسیله ها توسط وینچ و زنجیر به حرکت در می آیند. شما در این نمونه از بالابر صنعتی برای اینکه ایمنی را افزایش دهید باید از ترمزهای ضد سقوط و زنجیرهای دوبل استفاده کنید. این دسته از بالابرها از نظر ایمنی پایین تر از بالابرهایی که هیدرولیکی هستند قرار می گیرند. علاوه بر سقوط باید بدانید که امکان دارد قسمتی از لباس و یا کالا هم به آنها گیر کند. در این صورت هم بالابر دچار آسیب می شود و هم خطراتی امکان دارد افراد را تهدید نماید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد استفاده از این بالابرهای صنعتی وجود دارد این است که شما برای جابجایی نفر از آن استفاده نکنید.

 1. بالابرهای کابلی :

در این نمونه از بالابرها حرکت کردن سکو به وسیله وینچ و کابل امکان پذیر می باشد، برای اینکه ایمنی آن را افزایش دهید باید از دو کابل و ترمز ضد سقوط استفاده کنید. شما باید بدانید بالابرهای کابلی ایمنی زیاد بالایی ندارند و حادثه بیشتری را رقم  می زنند. برای حمل نفر از این بالابر اصلا نباید استفاده کنید، حتی در صورتی که تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید دقت داشته باشید که این بالابرها گزینه مناسبی نمی باشند. برای حمل مصالح این نمونه از بالابرها انتخاب مناسبی می باشد و می توانید از آن استفاده کنید.

 1. بالابرهای هیدرولیکی _ زنجیری :

این نمونه از بالابر صنعتی ترکیبی از نوع زنجیری و هیدرولیکی می باشد. مکانیزم های به کار بردهه شده درون این بالابرها متنوع می باشد و هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارند. شما باید بدانید که از نظر ایمنی این نمونه از بالابرها در میان بالابرهای زنجیری و یا هیدرولیکی قرار می گیرد و دسته بندی می شود.

بالابر صنعتی

بر اساس قابلیت حرکتی بالابر صنعتی به دو نوع تقسیم می شود که عبارت می باشد از :

 1. بالابرهای ثابت :

بالابرهایی که ثابت هستند برای جابجا کردن بار در محیط های متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. از این نمونه بالابرها برای جابجایی مواد اولیه کارخانه ها استفاده زیادی می شود، حتی باید بدانید از آنها در مغازه هم جهت جابجایی بار استفاده زیادی می شود. این نمونه از آسانسورها دارای مدل های متنوعی می باشد و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های مختلفی هستند. شما باید به خوبی مدل های آنها را بررسی کنید تا یکی از آنها را که بیشتر مناسب کار شما می باشد را خریداری نمایید.

 1. بالابرهای متحرک :

این نمونه از بالابرها برای جابجای نفر طراحی شده است که در برخی از موارد به آن نفربر هم می گویند. ایمنی این نوع از بالابرها بسیار بالا است و شما به راحتی می توانید آنها را از جای خودشان جابجا کنید. شما در ارتفاع های متنوع می توانید از این بالابر استفاده بهینه ای داشته باشید. شما باید بدانید که این نمونه از بالابرها هم دارای مدل های متنوعی می باشد و هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارد. شما باید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را که بیشتر نیاز دارید را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.


برای خواندن مطالب در مورد انواع بالابر میتوانید:

بالابر صنعتی متحرک

با توضیحاتی که در طول مطلب ارائه کردیم حتما تا حدودی با ویژگی های این نوع بالابر آشنا شده اید و میدانید که این نوع بالابر بخاطر چرخ های تعبیه شده در زیر آن امکان جابجا کردن و دسترسی داشتن به نقاط مرتفع را فراهم میکند، بالابر متحرک صنعتی ظرفیت یک نفر را دارد و معمولا برای تعمیر، رنگ آمیزی و نصب در ارتفاع مورد استفاده قرار میگیرد، اکنون قصد داریم انواع بالابر متحرک صنعتی را معرفی کنیم.

 • بالابر متحرک هیدرولیکی با دسترسی عمومی:

این نوع بالابر تنها به صورت عمودی جابجا میشود یعنی نمی توان با کمک این بالابر به صورت افقی جابجا شد. بالابر هیدرولیکی آکاردئونی یا قیچی، بالابر نفری ریلی و بالابر عمود بر نمونه هایی از این نوع بالابر هستند. از ویژگی های این نوع بالابر این است که علاوه بر دسترسی ایمن به ارتفاعات ، خرید این نوع بالابر از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است و میتوان در زمان نیز صرفه جویی کرد.

 • بالابر متحرک با دسترسی عمودی و افقی:

این نوع بالابر بر خلاف نمونه قبلی امکان جابجایی به صورت افقی و عمودی را فراهم آورده است، با استفاده از این بالابر نیازی نیست دقیقا زیر محل کار بایستید.

این بالابر ها که اصطلاحا بوم لیفت نام دارند انواع مختلفی دارند، بعضی از آن ها میتوانند روی کامیون نصب شوند و بعضی از آن ها خود به تنهایی قابلیت جابجایی دارند.

بالابر های بوم لیفت مکانیزم های متفاوتی دارند که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم:

 1. مکانیزم مفصلی: در این مکانیزم بازو ها به صورت مفصلی باز میشوند و مناسب ترین گزینه برای فضاهای با سقف محدود هستند.
 2. مکانیزم تلسکوپی: در این نوع بالابرها بازوها توسط جک های هیدرولیک و زنجیرها بیرون رانده میشوند. علت نامگذاری این بالابرها به این دلیل است که بازوها به شکل تلسکوپی درون یکدیگر قرار گرفته اند.
 3. مکانیزم مفصلی- تلسکوپی: ویژگی این نوع بالابرها این است که از هر دو نوع بازو در طراحی آن ها استفاده شده است و همچنین توانایی بیشتری نیز دارند. برای کار کردن در شرایط سخت از این نوع بالابر استفاده میکنند.
بالابر صنعتی

ویژگی های بالابر صنعتی

همانطور که بیان نمودیم بالابر صنعتی انواع مختلفی دارد و هر یک از آنها ویژگی های متنوعی نیز دارد. بالابرهای صنعتی که ثابت هستند روی دیوار نصب می شوند و برای اینکه افراد و بارها را جابجا کنند از آنها استفاده بیشتری می نمایند. در واقع شما باید بدانید آنها کیفیت بسیار بالایی دارند و بر همین اساس شما می توانید از آنها استفاده بهینه ای داشته باشید. قیمت آنها بسته به نوع و مدلی که دارند متنوع است و شما باید به خوبی در مورد این ویژگی آنها اطلاعات لازم را داشته باشید. دقت نمایید که برای خرید هر یک از آنها بهتر است به خوبی مدلی که دارند را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را بر اساس کاری که دارید خریداری کنید.

سؤالات متداول

۱ویژگی های بالابر صنعتی چیست؟
بالابرهای صنعتی که ثابت هستند روی دیوار نصب می شوند و برای اینکه افراد و بارها را جابجا کنند از آنها استفاده بیشتری می نمایند. در واقع شما باید بدانید آنها کیفیت بسیار بالایی دارند و بر همین اساس شما می توانید از آنها استفاده بهینه ای داشته باشید. قیمت آنها بسته به نوع و مدلی که دارند متنوع است و شما باید به خوبی در مورد این ویژگی آنها اطلاعات لازم را داشته باشید. دقت نمایید که برای خرید هر یک از آنها بهتر است به خوبی مدلی که دارند را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را بر اساس کاری که دارید خریداری کنید.
۲ بالابرهای صنعتی که قابلیت حرکتی دارند چند نوع هستند؟

 1. بالابر های ثابت
 2. بالابرهای متحرک

۳انواع بالابرهای صنعتی کدامند؟

 1. بالابرهای هیدرولیکی
 2. بالابرهای زنجیری
 3. بالابرهای کابلی
 4.  بالابرهای هیدرولیکی _ زنجیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *