تست المنتور
بهمن ۲۰, ۱۳۹۹
بالابر ساختمان | pishrobalabar
بالابر ساختمانی
بهمن ۲۰, ۱۳۹۹

بالابر

بالابر

بالابر

بالابر

 

یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزاتی که در ساختمان ها به کار می رود و کارایی بسیار زیادی دارد بالابر می باشد. شما این وسیله را در تمامی آن ساختمان هایی که تازه در حال تاسیس می باشند و یا اینکه بازسازی می گردند، می توانید مشاهده کنید. در واقع شما باید بدانید وجود این وسیله برای هر یک از ساختمان هایی که در حال ساخت می باشد ضروری است. به وسیله این وسیله هر یک از مواد و مصالحی که برای ساخت ساختمان به کار می رود را می توانید به راحتی و در کمترین زمان حمل کنید.
شما باید بدانید که بالابر از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است و هر یک از این قطعات هم ویژگی های متنوعی دارند. هر یک از آنها کاربرد و وظیفه مشخص شده ای بر عهده دارند که روی دستگاه به بهترین نحو ممکن عملکرد خود را نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از ریموت آنها را از راه دور هم به بهترین نحو ممکن کنترل کنید و همین مورد از ویژگی های اصلی و ضروری آن می باشد. نکات بسیار زیادی زمان خرید این وسیله وجود دارد که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. در این صورت می توانیدی بهترین نمونه آنها را خریداری کنید، بر همین اساس در ادامه این نکات را بیان می کنیم.

بالابر برقی چیست؟

از این نوع بالابر که به و ی نسیلهیروی موتور بارها را جابجا میکند در صنایع مختلف استفاده میشود برای مثال این دستگاه در صنعت خودروسازی، ترابری، انبارداری و تحویل مواد، صنایع دارویی و غذایی، شیمیایی، نساجی، درودگری و یا کارگاه ماشین سازی و تولیدی کاربرد دارد. این نوع بالابر را میتوان پرکاربرد ترین ابزار برای باربرداری های سریع با تناژهای مختلف دانست.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به داشتن واگن های متحرک اشاره کرد، این قابلیت امکان جابجایی بار در مسافت های طولانی را ممکن میسازد.
ساختار بالابرهای برقی و دستی با هم یکی هستند اما بالابرهای دستی توسط نیروی دست کار میکنند اما عملکرد بالابرهای برقی همانطور که از اسمشان پیداست به کمک نیروی موتور است.

بالابر

کاربرد بالابر :

شما برای خرید هر یک از انواع تجهیزات ساختمانی باید به خوبی در مورد کاربرد و کارایی آن اطلاعات لازم را داشته باشید. برخی از مهمترین کاربردهایی که بالابر دارد و شما باید از آن اطلاع داشته باشید عبارت است از :

 1. شما با استفاده از آن می توانید هر یک از مصالحی که صنعتی و ساختمانی می باشد را در مقیاس کوچک به راحتی جابجا سازید.
 2. در هر یک از کارخانه ها، اسکله ها، معادن، انبارها و … شما برای بالا بردن مواد مختلف می توانید از این وسیله استفاده کنید.
 3. بارگیری و تخلیه کامیون ها با استفاده از این وسیله امکان پذیر می باشد. همچنین شما باید بدانید ماشین آلات را با استفاده از این وسیله به راحتی می توانید نصب نمایید.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر ساختمانی میتوانید:

ویژگی های بهترین بالابر برای خرید

بالابر

بدون شک همه افراد برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد که زمان خریداری بالابر بهترین نمونه آن را خریداری کنند. اینکه با ویژگی های بهترین نوع این وسیله آشنایی داشته باشند اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که این وسیله دارد و شما باید زمان خریداری به آنها دقت داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. ریل ها و پایه های بالابر یکی از مهمترین قطعات این وسیله می باشد که ایمنی و مقاومت آن باید بسیار بالا می باشد. شما هم زمان خریداری این وسیله باید به خوبی ایمنی و مقاومت آن را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نمونه آن را خریداری کنید.
 2. الکتروموتور که در این وسیله ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای سیم پیچی مس می باشد. مس درونی آنها باید بسیار کیفیت بالایی داشته باشد و توان آن هم زیاد باشد. اینکه این وسیله به آمپر کمی نیاز داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی آن را زمان خرید در نظر داشته باشید.
 3. ظاهر زیبا و اندازه مناسب آن را باید زمان خرید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می توانید بهترین نمونه آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.
 4. دندانه های گیربکس یکی از مهمترین بخش های بالابر می باشد که کیفیت بسیار زیادی دارد. شما باید به خوبی کیفیت آن را مورد بررسی قرار دهید تا عملکرد بالایی داشته باشد.

لیست قیمت بالابر ثابت​

بالابرهای ثابت که مطابق با استانداردهای آسانسور طراحی میشوند بسیار قدرتمند تر و ایمن تر از سایر بالابرها هستند و معمولا برای جابجایی و حمل محصولات فروشگاهی، ابزارآلات و قطعات صنعتی و قطعات خودرو بسیار کاربردی هستند زیرا به کمک این دستگاه در زمان صرفه جویی میشود. بالابر ثابت انواع مختلفی دارد که به طور مختصر به آن خواهیم پرداخت.

بالابر ثابت هیدرولیک جک مستقیم:

جک این مدل بالابر در زیر پلاتفرم تعبیه شده است و به طور مستقیم به میز بار متصل میشود و اینگونه به بالا هدایت میشود.

بالابر ثابت آکاردیونیب:

بهترین مثال برای توضیح نحوه ی عملکرد این نوع بالابرها قیچی است، اینگونه که بالابرها به وسیله ی یک جک از همدیگر باز میشوند و به ارتفاع دلخواه میرسند. در این نوع بالابر جک هیدرولیک مکانیزم آکاردئونی را از هم باز میکند. مهم ترین ویژگی این بالابر که باید به آن اشاره کرد ایمنی، ظرفیت و قدرت بالای آن است.

بالابر ثابت زنجیری و کابل هیدرولیکی:

در این نوع بالابر هیدرولیک باعث میشود که قرقره یا زنجیر چرخ نصفی از کورس حرکتی را طی کند و از این طریق نیرو به وسیله کابل یا زنجیر به میز کار منتقل میشود و سپس تا انتهای مسیر را طی میکند.

برای آگاهی از مزایای استفاده از بالابر ثابت میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • دارای سیستم قطع اضطراری
 • رنگ های این نوع بالابر ضد زنگ و ضد پوسیدگی هستند.
 • قیمت این نوع بالابر نسبت به جنس مقاوم، قابلیت کارکرد بالا و ایمنی بالایی که دارند بسیار مناسب است.
 • کارکرد کم صدا
 • دارای کابین تمام استیل و استاندارد
 • قابلیت نصب آسان و با سرعت بالا
 • راه اندازی ساده و سریع
 • نگهداری آسان

به دلیل نوسانات قیمت نمی توان قیمت مشخصی برای بالابر ثابت در نظر گرفت اما با بررسی فاکتورهایی چون شرکت تولید کننده، برند بالابر و موقعیت مکانی میتوان قیمت این دستگاه ها را تخمین زد.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر هیدرولیکی میتوانید:

موتور بالابر چگونه کار میکند؟

موتور هر بالابر قلب تپنده ی آن است که شامل دو بخش اصلی است:

استاتور: بخش های ثابت بالابر که کلاف های سیم پیچی جزیی از آن هستند استاتور نام دارد.

روتور: بخش گردان و متحرک بالابر را روتور می نامند.

موتور بالابر دو خازن دارد که در راه اندازی و کار، گشتاوری بسیار بالایی دارند. نحوه ی قرار گرفتن خازن به صورت موازی است و در ابتدای راه اندازی با یکی از سیم پیچ ها به صورت سری قرار میگیرد.

لازم به ذکر است که این دو خازن از یک نوع نیستند، یکی از نوع روغنی است و یکی از نوع خشک که البته این نوع خازن ظرفیت بسیار بالایی نسبت به سایر نمونه ها دارد.

موتور بالابرهای دو خازن چندین مزیت دارند:

 گشتاور راه اندازی زیاد و همچنین گشتاور مناسب و خوب در زمان عملکرد موتور

 تکفاز بودن موتور بالابر ساختمانی

توان بسیار بالا

 دینام بالابر با ۲.۲ کیلو وات

دارا بودن دو خازن خشک و روغنی

 سرعت بسیار بالا

جنس چدنی پوسته موتور و ….

 

نکات ایمنی برای استفاده از بالابر :

شما باید بدانید با اینکه بالابر یکی از مهمترین وسیله ها و تجهیزات ساختمانی می باشد، از آن دسته وسیله های خطرناک همم به شمار می رود. در واقع  شما باید بدانید که این وسیله خطرات زیادی دارد و بر همین اساس برای استفاده از آن باید به خوبی نکات ایمنی آن را بدانید و با آنها آشنایی داشته باشید. شما زمان استفاده از این وسیله اگر می خواهید امنیت داشته باشید باید به خوبی در مورد استفاده از آن اطلاعات لازم را داشته باشید. برخی از مهمترین نکاتی که در مورد نکات ایمنی این وسیله وجود دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. پایه هایی که این وسیله دارد را باید با استفاده از وزنه هایی که سنگین هستند ایمن سازید، در این صورت سقوط و کنده شدن این وسیله تا حد بسیار زیادی از بین می رود.
 2. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد استفاده از این وسیله وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که از بالابر تنها برای حمل کردن کالا استفاده کنید. شما از این وسیله برای حمل کردن افراد نمی توانید استفاده کنید. برخی از افراد شاید بخواهند که از آن برای حمل کردن افراد استفاده نمایند ولی این روش اصولی نیست.
 3. در شرایطی که آب و هوا بد است و طوفان های شدید در هوا وجود دارد شما نمی توانید از این وسیله استفاده نمایید. در واقع باید بدانید که در این شرایط امکان دارد شما نتوانید آن را به خوبی کنترل کنید و تعادل آن از بین برود. در این صورت خطرات زیادی امکان دارد برای شما به وجود آید.
 4. رعایت کردن اصول ایمنی امر بسیار مهمی است و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. آن دسته از مصالح ساختمانی که وزن بالایی دارند مانند تیر آهن ها بدون رعایت کردن نکات ایمنی خطرات زیادی خواهند داشت. بسته بندی آنها را باید با دقت بسیار زیادی انجام دهید تا آسیبی به جان و سلامتی شما وارد نشود.
 5.  یکی از دیگر نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید ظرفیت بالابر می باشد. اینکه ظرفیت این وسیله تا چه اندازه می باشد اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که شما بارهای ساختمانی خود را باید بر اساس ظرفیتی که دارند روی آن قرار دهید و به طبقه مورد نظرتان برسانید.

قیمت بالابر

با توجه به اینکه امروزه حمل بار باید با ایمنی کامل و در سریعترین زمان ممکن انجام شود ابزارهایی که برای حمل بار مورد ستفاده قرار میگیرند بسیار پرطرفدار هستند و خریداران هنگام تهیه این ابزارها کیفیت اجزای تشکیل دهنده و قیمت آن ها ار مد نظر قرار میدهند. حال میخواهیم عوامل تاثیر گذار بر قیمت بالابر را بررسی کنیم.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بر قیمت بالابر اثر میگذارد چگونگی تامین برق است، بالابرها از این نظر به دو دسته تک فاز و سه فاز دسته بندی میشوند. بالابر های سه فاز که قدرتمند تر هستند قیمت بالاتری دارند. همچنین تناژهای مختلف بالابر دیگر عاملی است که بر قیمت آن اثر میگذارد.

لازم به ذکر است که قیمت بالابرها نباید کارکرد و امنیت آن ها را زیر سوال ببرد، این تجهیزات با هر قیمتی باید عملکرد درست و ایمنی لازم را داشته باشند.

سؤالات متداول

۱مهمترین ویزگی بالابر ها چیست؟

ریل ها و پایه های بالابر یکی از مهمترین قطعات این وسیله می باشد که ایمنی و مقاومت آن باید بسیار بالا می باشد. شما هم زمان خریداری این وسیله باید به خوبی ایمنی و مقاومت آن را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نمونه آن را خریداری کنید.

۲کاربرد بالابرها چیست؟

شما با استفاده از آن می توانید هر یک از مصالحی که صنعتی و ساختمانی می باشد را در مقیاس کوچک به راحتی جابجا سازید.
در هر یک از کارخانه ها، اسکله ها، معادن، انبارها و … شما برای بالا بردن مواد مختلف می توانید از این وسیله استفاده کنید.
بارگیری و تخلیه کامیون ها با استفاده از این وسیله امکان پذیر می باشد. همچنین شما باید بدانید ماشین آلات را با استفاده از این وسیله به راحتی می توانید نصب نمایید.

۳کاربرد بالابر برقی چیست؟
از این نوع بالابر که به وسیله ی نیروی موتور بارها را جابجا میکند در صنایع مختلف استفاده میشود برای مثال این دستگاه در صنعت خودروسازی، ترابری، انبارداری و تحویل مواد، صنایع دارویی و غذایی، شیمیایی، نساجی، درودگری و یا کارگاه ماشین سازی و تولیدی کاربرد دارد.
۴مزایای بالابر ثابت زنجیری و کابل هیدرولیکی چیست؟

دارای سیستم قطع اضطراری
رنگ های این نوع بالابر ضد زنگ و ضد پوسیدگی هستند.
قیمت این نوع بالابر نسبت به جنس مقاوم، قابلیت کارکرد بالا و ایمنی بالایی که دارند بسیار مناسب است.
کارکرد کم صدا
دارای کابین تمام استیل و استاندارد
قابلیت نصب آسان و با سرعت بالا
راه اندازی ساده و سریع
نگهداری آسان

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن خود را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *