بالابر صنعتی
بالابر صنعتی
اسفند ۴, ۱۳۹۹
انواع بالابر
انواع بالابر
اسفند ۴, ۱۳۹۹

بالابر بیمار

بالابر بیمار

بالابر بیمار

بالابر بیمار

 تیترهای مطالب این صفحه:

 ✔ اجاره بالابر بیمار ✔ بالابر بیمار سقفی
✔ قیمت بالابر بیمار
✔ بالابر بیمار از پله

بسیاری از افراد هستند که توانایی زیادی ندارند و یا با مشکلات متنوعی مواجه می شوند. آنها با استفاده از بالابر بیمار می توانند به خوبی کارهای روزمره خود را انجام دهند و جابجایی آنها با استفاده از این بالابرها بسیار آسان تر می شود.  این ابزار کمکی ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی برای افراد کم توان دارد و همین مسئله قدرت و توانایی آنها را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.  شما باید بدانید این بالابرها انواع متنوعی دارد و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های مختلفی هستند که باید زمان خرید از آنها اطلاع داشته باشید.

یکی از انواع بالابر بیمار که ساخته می شود ضد آب و ضد زنگ است که شما می توانید از آن برای حمام بردن بیمار استفاده کنید. آنها قابلیت تحمل وزن سنگین بیماران را دارند و به همین دلیل باید بدانید که کیفیت و کاربرد آنها بسیار زیاد است. سرعت انجام دادن کارهای بیمار با استفاده از این بالابر تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. یکی از مهمترین مزیت هایی که این بالابر دارد در این است که به جای کمی نیاز پیدا می کند و به همین دلیل شما به راحتی آن را در هر مکانی که مایل باشید می توانید قرار دهید.

قیمت بالابر بیمار

۰

قیمت بالابرهای بیمار به فاکتورها و عوامل متنوعی بستگی دارد که شما باید به خوبی از آنها اطلاع داشته باشید. ر این صورت می توانید یکی از آنها را که با بودجه شما مطابقت های لازم را دارد خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. شما باید بدانید که بالابر بیمار انواع مختلفی دار و هر یک از انواع آن دارای ویژگی ها و قیمت متنوعی می باشند. برخی از موارد بسیار مهم که روی قیمت بالابرهای بیمار تاثیر زیادی می گذارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

شما در مورد خرید هر یک از انواع وسیله هایی که نیاز به آن دارید باید به برخی از نکات توجه داشته باشید. در این صورت می توانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. برای خرید بالابر بیمار هم باید به خوب برخی از نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید. برخی از این نکات عبارت می باشند از :

 1.  بیماری را که می خواهد از بالابر بیمار استفاده کنید باید از هر نظر مورد بررسی قرار دهید. در واقع قد، عرض بسن و وزن بیمار اهمیت بسیار زیادی دارد که شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. در صورت توجه به این نکات می توانید بهترین بالابر را برای بیمار خریداری کنید تا برای او کارایی مناسبی داشته باشد. به عنوان مثال باید بدانید که بیماران سنگین وزن بهتر است از بالابرهای بیمار که مخصوص می باشد استفاده کنند. شما باید یکی از آنها ار برای بیمار خود انتخاب کنید که وزن بیشتری از وزن بیمار را تحمل می کند.
 2.  مکانی که بالابر بیمار را می خواهید در آنجا قرار دهید را هم باید به خوبی از نظر اندازه مورد بررسی قرار دهید تا کاربرد و ویژگی های لازم را داشته باشد. ابعاد دهانه های عبوری آن اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.
 3. مسیری را که نیاز است بالابر از آن عبور کند را باید فراهم کنید. بر اساس نوع بالابر و کاربردی که می خواهید از آن دریافت کنید باید مسیر آن را هم مشخص نمایید.
 4. جلیقه ای که روی بالابر قرار می گیرد را باید بر اساس نوع بالابری که خریداری کرده اید آماده سازید و برای استفاده بیمار تهیه کنید.
 5. ارتفاعی که بیمار می خواهد جابجا شود را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. اینکه بیمار به راحتی از آن مسیر جابجا شود اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید ارتفاع را به خوبی تنظیم کنید.
 6. امکانات بالابر باید به گونه ای باشد که بیمار هر زمان مایل بود از آن استفاده کند. شما زمان خریداری بالابر باید به خوبی ویژگی ها و امکانات آن را مورد بررسی قرار دهید.

pishrobalabar

قیمت صندلی بالابر بیمار

بیمارانی که توان کافی برای جابجایی ندارند می توانند از صندلی های بالابر نیز استفاده نمایند. این صندلی های بالابر پله ای دو نوع مستقیم و پاگردان دارند که قیمت صندلی بالابر بیمار از نوع پاگردان گران تر از مستقیم می باشد. بالابرهای پاگردان به این صورت هستند که کل مسیر را بدون وقفه طی می کنند. اما با استفاده از بالابرهای مستقیم می توان به راحتی در هر پله ای ایساد. این بالابرها به فضای کمی حدود ۴۵ سانتی متر نیاز دارند و با استفاده از پیچ و مهره آن ها را به پله ها متصل می کنند. در صندلی های بالابر پله نوعی هدایت کننده خطی وجود دارد که عملیات جابجایی را انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت صندلی بالابر بیمار با ما تماس بگیرید.

New Project 12

بالابر ویلچر چیست؟

بالابر ویلچر ممکن است به عنوان بالابر پلت فرم عمودی، بالابر پلت فرم شیبدار یا بالابر دسترسی یا بالابر معلولیت نیز شناخته شود.

بالابر بیمار دست دوم

در این شرایط بد اقتصادی که همه ی افراد به دنبال راهی برای کاهش هزینه های زندگی هستند خرید تجهیزات دست دوم بسیار رواج یافته است و بالابرها نیز جز وسایلی هستند که ممکن است همه ی افراد توان خرید آن به صورت نو را نداشته باشند بنابراین گزینه ی پیش رو، خرید بالابر بیمار دست دوم است که قیمت آن پایین تر است. البته خرید بالابر بیمار دست دوم در صورتی توجیه اقتصادی دارد که کارایی لازم را داشته باشد، دارای ظاهر مناسب باشد و همچنین از ایمنی کامل نیز برخوردار باشد در غیر اینصورت با خرید این دستگاه هزینه ی اضافی متحمل میشوید. توصیه میکنیم قبل از خرید بالابر بیمار دست دوم به طور حضوری از آن دیدن کنید و از سلامت و کارایی آن اطمینان حاصل کنید.

اجاره بالابر بیمار

۰

هزینه های درمانی برای بیمارانی که دچار مشکل حرکتی شده اند آنقدر بالاست که همواره به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها هستند. اجاره بالابر بیمار از روش های مقرون به صرفه ای است که میتوان با استفاده از آن بیمارانی که برای مدتی دچار مشکلات حرکتی شده اند و نیازمند وسایل کمکی هستند را جابجا کرد. هزینه ی خرید بالابر بیمار آنقدر زیاد است که خرید این تجهیزات برای مدت کوتاه منطقی نیست و هیچ توجیه اقتصادی ندارد. میتوان با اجاره بالابر بیمار، کاری کرد که بیمار دوران نقاهت را تا رسیدن به سلامت کامل به خوبی سپری کند بدون اینکه اطرافیان نیز مشکلی برای جابجایی او داشته باشند.
بالابر بیمار


برای خواندن مطالب در مورد قیمت بالابر خانگی میتوانید:

بالابر بیمار سقفی

۰

مناسب ترین ابزار برای جابجایی بیماران به خصوص در بیمارستان ها این نوع بالابر است. به کمک این ابزار پرسنل بیمارستان میتوانند بیماران را بدون کمک فردی دیگر جابجا کنند. بالابر بیمار سقفی همانطور که از اسمش پیداست جزو تجهیزات الکترونیکی است که از سقف آویزان میشود و با وجود داشتن بازوهای قدرتمندی که دارد میتواند بیماران را در کمترین زمان و با ضریب ایمنی بالا جابجا کند.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر مغازه میتوانید:

 1. انواع بالابرها که برخی از آنها سقفی می باشد و برخی از آنها مدل های ساده تری دارد. شما برای نصب کردن بالابرهای سقفی باید دو نوع هزینه را پرداخت کنید. یکی از آنها هزینه خود بالابر می باشد و دیگری هزینه نصب آن است که شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید.
 2. در صورتی که کارکرد بالابر خریداری شده با استفاده باتری های قابل شارژ باشد شما باید بدانید که هزینه باتری آن را باید پرداخت کنید.
 3. شما برای نصب بالابرهایی که سقفی هستند باید به افرادی که آنها را نصب می کنند هزینه ای را ارائه دهید. در واقع باید به خوبی بدانید که آن دسته از بالابرهای سقفی به راحتی نصب نمی شوند و تنها آن دسته از افرادی که در این زمینه تخصص دارند می توانند آنها را نصب نماید.
 4. نوع طراحی که برای نصب بالابر بیمار در نظر می گیرید روی هزینه خریداری و نصب آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در واقع شما باید بدانید اگر می خواهید مسیر زیادی را برای کارکرد این بالابرهای طراحی کنید بهتر است هزینه بیشتری را هم پرداخت نمایید. برای دریافت قیمت انصب این بالابرها بهتر است با افرادی که تخصص بیشتری دارند مشورت کنید تا آنها به شما هزینه را اعلام کنند.
 5. شما می توانید در بسیاری از مراکز درمانی و یا خانه خود از این بالابرها استفاده کنید. زمان خریداری این نمونه از انواع بالابرها شما باید به خوبی کارکرد آن را در نظر داشته باشید. هر یک از آنها اگر کاربرد بیشتری داشته باشند بدون شک هزینه بالاتری را هم برای خرید خواهند داشت. بر همین اساس شما باید به خوبی کاربرد و ویژگی های آنها را زمان خریداری در نظر داشته باشید.
 6.  کیفیت بالابر بیمار یکی از دیگر مواردی است که روی قیمت آن تاثیر دارد. آن دسته از انواع بالابرهایی که کیفیت بالایی دارند بدون شک قیمت بیشتری هم برای نصب خواهند داشت.

بالابر بیمارچقدر دوام می آورد؟

در حالی که نمی توان دقیقاً گفت که چه مدت بالابر شما به درستی کار می کند، یک فرض مطمئن حدود ۱۰ سال است. با این حال، این بازه زمانی می تواند بر اساس چندین عامل متفاوت باشد: حجم کاری یا میزان استفاده روزانه. وزن کاربر.

بالابر بیمار از پله

۰

از خلاقانه ترین طراحی هایی که برای بالابرهای بیمار انجام شده میتوان به بالابرهای پله رو اشاره کرد. عملکرد این نوع بالابر از طریق یک هدایت کننده خطی و یک کشنده کابلی است. این بالابرها را میتوان به سادگی و به کمک پیچ و مهره روی نرده یا دیوار متصل کرد و نیاز به هیچگونه تخریب یا تغییر در پله ها ندارد. با توجه به ویژگی های گفته شده برای این بالابر میتوان نتیجه گرفت که بالابرهای پله رو به راحتی قابل انتقال هستند. از ویژگی های بالابر پله رو این است که کمترین فضای ممکن را اشغال میکند به طوری که در حالت بدون استفاده تنها ۲۰ سانتی متر از فضای راه پله را اشغال میکند و در حالت استفاده شده ۶۰ سانتی متر از فضای راه پله را اشغال میکند. روش استفاده از این بالابر بسیار ساده است، تنها کافی است کاربر صفحه ی نصب شده روی بالابر را باز کند و روی آن بایستد و از طریق ریموت یا شاسی های کنترلی که روی آن قرار داد حرکت بالابر را کنترل کند. برای تامین امنیت جانی کاربر دو سیستم طراحی شده است، یکی کمربندی که دور کمر بسته میشود و دیگری سیستم مکانیکی که به شتاب حساس است و در طول ریل های بالابر قرار گرفته است. در صورت نقص فنی دستگاه یا پاره شدن کابل این سیستم، بالابر پله رو را متوقف کرده و از سقوط دستگاه و کاربر جلوگیری میکند. این بالابر تحمل وزن بالایی دارد، در نمونه های معمولی تا ۱۲۰ کیلوگرم وزن را تحمل میکند و در مدل های سفارشی تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن کاربر را میتواند تحمل کند.

بالابر بیمار

pishrobalabar

انواع بالابر بیمار

بالابر بیمار دارای انواع مختلفی است که هر یک مناسب گروه خاصی از بیماران هستند. در ادامه به انواع بالابر اشاره می کنیم.

 • بالابر معلق

این بالابرها معمولا در بیمارستان ها و منازل مورد استفاده قرار می گیرند و طراحی آن ها به گونه ای انجام شده که مناسب بیمارانی است که به دلیل ناخوشی، وزن بالا و یا جراحت دارای توان کافی برای حرکت و جابجایی نیستند. بنابراین با استفاده از آن ها به راحتی و خیلی ایمن می توان بیماران از تخت، صندلی و … جابجا نمود.

 • بالابرهای ایستاده

برخی از بیماران دارای شرایط جسمانی مناسب تری هستند اما باز هم برای ایستادن و جابجایی خود به یک وسیله کمکی نیازدارند. این افراد می توانند از بالابرهای ایستاده استفاده کنند. طراحی این بالابرها بر خلاف بالابرهای معلق که کل وزن بیمار را تحمل می کنند به نحوی است که بخشی از وزن بیمار را متحمل می شود. در واقع دارای یک سری کمربند و تسمه می باشد که با قرار گیری در اطراف بدن بیمار کمک می کند تا بتواند بر روی پاهای خود بایستد و توانایی لازم را به دست آورد. هر دو نوع بالابرها از ایمنی کافی برخوردار هستند.

از این رو بیماران و پرستاران آن ها هرگز نباید دغدغه ای بابت این مسئله داشته باشند. از دیگر انواع بالابر بیمار می توان به بالابر حمام بیمار، بالش بالابر بیمار اشاره نمود.

 • بالابر حمام بیمار

برخی از بیمارانی که در حال بهبود هستند به راحتی نمی توانند بالا و پایین آمدن از وان را انجام دهند. از این رو می توانند از بالابر حمام که نوعی بالابر بادی است استفاده کنند تا به این ترتیب حریم خصوصی آن ها نیز حفظ گردد. این بالابرها از طریق یک پمپ فشار ضعیف باد می شوند و کمک می کنند که بیماران بدون نگرانی از سقوط به استحمام بپردازند. این بالابر با ثابت نگهداشتن قسمت بالایی بدن موجب می شود که بیمار بدون اینکه به خم شدن یا بلند کردن پاهای خود نیاز داشته باشد وارد وان شود. بالابرهای حمامی به خوبی از کمر بیمار محافظت می کنند تا بتواند به خوبی موقیعت نشستن خود را تنظیم نماید.

 • بالش بالابر بیمار

گروهی از بیماران وجود دارند که مجبور هستند بیشتر وقت خود را در رختخواب بگذرانند و ایستادن در حالت صاف به پشت واقعا خسته کننده خواهد بود. اما بالش های بالابر با قرار گرفتن در قسمت بالای تخت کمک می کند بدون اینکه فشاری به بدن بیمار وارد شود بتواند به راحتی در حالت نشسته قرار بگیرد.

آیا بالابر بیمار جزء آسانسور محسوب می شود؟
بالابر بیمار که به عنوان بالابر ویلچر نیز شناخته می شوند، واحدهای مستقلی هستند که به طور خاص برای دسترسی در مکان هایی طراحی شده اند که نصب آسانسور غیرممکن یا غیرعملی است.

جلیقه بالابر بیمار

از دیگر محصولاتی که به عنوان کمک کننده به بیمار برای جابجایی طراحی و تولید شده اند و از آن ها در انواع بالابر بیمار استفاده می شود می توان به جلیقه بالابر بیمار اشاره کرد. جلیقه بالابر بیمار خود دارای دو نوع جلیقه بالابر ایستا و جلیقه بالابر زیر نشیمنی می باشد. جلیقه های زیر نشیمنی از قسمت نشیمنگاه بیمار جابجا می شوند اما جلیقه های بالابر ایستا حمل بیمار را از قسمت کتف او پشتیبانی می کنند.

سوالات متداول بالابر بیمار

۱هزینه خریداری بالابر بیمار به چه عواملی بستگی داره؟
قیمت بالابرهای بیمار به فاکتورها و عوامل متنوعی بستگی دارد که شما باید به خوبی از آنها اطلاع داشته باشید. ر این صورت می توانید یکی از آنها را که با بودجه شما مطابقت های لازم را دارد خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. شما باید بدانید که بالابر بیمار انواع مختلفی دار و هر یک از انواع آن دارای ویژگی ها و قیمت متنوعی می باشند.
۲یکی از نکات مهم در مورد خرید بالابر بیمار چیست؟
 1. بیماری را که می خواهد از بالابر بیمار استفاده کنید باید از هر نظر مورد بررسی قرار دهید. در واقع قد، عرض بسن و وزن بیمار اهمیت بسیار زیادی دارد که شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. در صورت توجه به این نکات می توانید بهترین بالابر را برای بیمار خریداری کنید تا برای او کارایی مناسبی داشته باشد. به عنوان مثال باید بدانید که بیماران سنگین وزن بهتر است از بالابرهای بیمار که مخصوص می باشد استفاده کنند. شما باید یکی از آنها ار برای بیمار خود انتخاب کنید که وزن بیشتری از وزن بیمار را تحمل می کند.
۳یکی از مورد مهم که روی قیمت بالابر بیمار تاثیر دارد چیست؟
 1. نوع طراحی که برای نصب بالابر بیمار در نظر می گیرید روی هزینه خریداری و نصب آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در واقع شما باید بدانید اگر می خواهید مسیر زیادی را برای کارکرد این بالابرهای طراحی کنید بهتر است هزینه بیشتری را هم پرداخت نمایید. برای دریافت قیمت انصب این بالابرها بهتر است با افرادی که تخصص بیشتری دارند مشورت کنید تا آنها به شما هزینه را اعلام کنند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.