تیترهای مطالب بالابر مغازه

بالابر مغازه

یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین بالابرهایی که شما می توانید برای جابجایی محصولات خود از آن استفاده کنید بالابر مغازه می باشد. ظرفیت ها و انواع آنها متنوع می باشد و شما بر همین اساس می توانید یکی از آنها را که بیشتر نیاز دارید را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. بسیاری از مغازه ها هستند که چند طبقه می باشند و در یکی از مغازه های خود بار گذاشته اند. آنها بهتر است که از بالابر برای حمل و نقل راحت تر بار استفاده کنند. ظاهر این نمونه از بالابرها با دیگر بالابرهایی که شما از آنها استفاده می کنید متفاوت می باشد و همین مورد از جمله ویژگی های مهم آن به شمار می رود. ضریب ایمنی بالا و سرعت انتقال بسیار زیاد بالابر مغازه از جمله مهمترین دلایلی به شمار می رود که افراد آن را خریداری می کنند و از آن استفاده می نمایند. برای آن دسته از فضاهایی که کوچک هستند و شما نمی توانید در آن فضاها راه پله داشته باشید باید بدانید که این نمونه از بالابرها بهترین انتخاب به شمار می رود. ایمن بودن این نمونه از بالابرها یکی از گزینه هایی می باشد که شما می توانید به آن تکیه کنید. طراحی آنها بسیار ساده می باشد و قیمت آنها هم بسیار مناسب است.

قبل از اینکه با نحوه ی کار این بالابر ها آشنا شویم بهتر است اجزای بالابر مغازه هیدرولیکی را بشناسیم. این بالابر شامل یک محفظه برای نگهداری سیال، پیستون که داخل سیلندر قرار دارد، موتور، شیر برقی و پمپ الکتریکی است.

طرز کار این نوع بالابر ها بر اساس پمپ الکتریکی است. یک ماده سیال که تحت فشار قرار گرفته است و معمولا روغنی است توسط این پمپ های الکتریکی به جک بالابر فشار وارد میکنند و نتیجه ی این فشار حرکت دادن پیستون داخل سیلندر است و اینگونه است که بالابر بالا و پایین می رود.

هنگامی که شیر برقی بسته است ماده سیال تنها میتواند از محفظه به درون سیلندر وارد میشود و زمانی که شیر برقی باز است سیال از سیلندر به درون محفظه جریان می یابد.

قیمت بالابر مغازه

بالابر مغازه-pishrobalabar.com

بالابر مغازه از جمله ماشین آلاتی است که بودنش برای مغازه ها و فروشگاه های بزرگ واجب و کاربردی است. اگر شما نیز قصد خرید بالابر مغازه دارید اما از قیمت های آن مطلع نیستید بهتر است این مطلب را دنبال کنید، اگر چه نمی توانیم در این مطلب قیمت تمام شده این نوع تجهیزات را عنوان کنیم اما میتوانیم در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت بالابر مغازه بنویسیم تا بتوانید با آگاهی نسبی نسبت به این ابزار برای خرید آن اقدام کنید. به طور کلی قیمت گذاری هر ابزاری با بررسی چندین پارامتر انجام میشود، همچنین باید به خاطرداشته باشید قیمت ماشین آلاتی همچون بالابر که به دلیل پیچیدگی های آن نیاز به طراحی دقیق دارند و بسیار کاربردی هستند خیلی نمی تواند پایین باشد. حال ما سایر پارامترهای اثرگذار بر قیمت را عنوان میکنیم، برای مثل نوع بالابر و کاربرد آن، ضریب ایمنی، نوع و میزان قدرت موتور، ظرفیت، ابعاد، متریال مورد استفاده برای ساخت، کیفیت ساخت، کشور و شرکت تولید کننده، فن آوری مورد استفاده برای تولید محصول، مکان مورد نظر برای نصب و در نهایت آپشن ها و امکانات جانبی در قیمت این ماشین آلات تاثیر دارند.

بهتر است قبل از خرید بالابر مغازه نوع کاربرد آن را مشخص کنید برای مثال باید دید قصد دارید از بالابر برای جابجایی بار و یا اشخاص استفاده کنید؟ بالابر را باید بر اساس کاربرد، نوع محصولات، فضا و امکانات انتخاب کنید. علاوه بر موارد گفته شده بالابر ها با توجه به حساسیت کاری که قرار است انجام دهند باید از ایمنی کامل برخوردار باشند.

نحوه کار انواع بالابر مغازه

 • بالابر مغازه هیدورلیکی

بالابر مغازه انواع مختلفی دارد اما پرکاربرد ترین و بهترین آن بالابر هیدرولیکی است که در انواع ساختمان ها و مراکز مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از بالابرها دارای یک پمپ الکتریکی هستند که مایع هیدرولیک تحت فشار را به سیستم جک بالابر فشار می دهد و پیستون موجود در پایه بالابر آن را به بالا و پایین منتقل می کند. بالابرهای هیدرولیک دارای بخش های مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان به مخزن ذخیره روغن، پیستون داخل سیلندر، پمپ، شیر فلکه، موتور، جک هیدرولیک بالابر مغازه و … اشاره نمود.

در زمانی که شیر فلکه بسته باشد روغن از طریق مخزن می تواند وارد سیلندر شود و در صورت باز بودن دریچه روغن از سیلندر می تواند فقط به مخزن راه یابد. در اتاق بالابر کنترل هایی وجود دارد که موجب حرکت روغن و به کار افتادن پمپ ها می شود. به محض رسیدن بالابر به طبقه مد نظر پمپ بلافاصله خاموش می شود و اتاق بالابر بر روی پیستون قرار می گیرد. روغنی که در سیلندرها وجود دارد موجب نگه داشتن اتاق بالابر می شود. این بالابرها هر چند که برای ساختمان هایی با ۶ الی ۸ طبقه مناسب هستند اما به فضای کمی جهت نصب نیاز دارند.

 • بالابر مغازه کششی

نوعی دیگر از بالابرهای مغازه ای بالابرهای کششی هستند، این بالابرها به صورت یک جعبه هستند که به یک طناب فولادی متصل می باشند. به دور این طناب یک چرخ قرقره ای پیچیده شده است و به یک موتور الکتریکی متصل می شود. قرقره ها در بخش پایینی خود دارای یک ترازو هستند که برای وزن کردن اتاق بالابر مورد استفاده قرار می گیرد. در این بالابرها کشش روی طناب آسانسور سبب حرکت بالابر و پایین و بالا رفتن آن می شود.

 • بالابر وینچی

این مدل از بالابر مغازه ای دارای کاربردهای متفاوتی است و با توجه به اینکه دارای پاراشوت نیست در مقایسه با سایر مدل های بالابر مغازه ای دارای امنیت کمتری است. با توجه به نیاز و نظر مشتریان طراحی بالابر می تواند به شکل ها و ابعاد مختلفی انجام شود. بالابرهای وینچی حداکثر می توانند ظرفیت تحمل ۱۰ تن بار را داشته باشند. لازم به ذکر است که این بالابر یک نوع از بالابر برقی مغازه است که با برق تک فاز کار می کند و نیازی به اتصال به برق سه فاز ندارد. از این رو به راحتی می توان از آن در تمامی فروشگاه ها استفاده نمود.

بالابر مغازه-pishrobalabar.com

قیمت موتور و گیربکس بالابر مغازه

موتور و گیربکس از مهم ترین اجزا بالابرهای مغازه هستند. این موتورها دارای توانایی حمل بالایی هستند و با توجه به میزان قدرتی که دارند و مقدار وزنی که می توانند تحمل کنند قیمت های متفاوتی دارند. برندهای داخلی و خارجی متعددی به تولید انواع موتور و گیربکس بالابر می پردازند که در این میان قیمت موتور و گیربکس بالابر مغازه برندهای معروف خارجی دارای قیمت بالاتری هستند.

Untitled 3

نصب بالابر مغازه

نصب بالابر مغازه امری تخصصی است و باید توسط شرکت فروشنده انجام شود، پس از انتخاب بالابر و پرداخت هزینه آن شرکت موظف است تیم حرفه ای را برای نصب بالابر به محل اعزام کند. همواره سعی کنید شرکت های معتبر را برای خرید و نصب بالابر انتخاب کنید.

ابعاد بالابر مغازه

اگر انتخاب شما یک بالابر معمولی باشد ابعاد آن معمولا ۹۰*۹۰ است. البته ممکن است بر حسب نیاز مغازه یا فروشگاه این ابعاد تغییر کند، به همین دلیل برای اندازه گیری ابعاد مغازه متخصصان شرکت فروشنده ی بالابر باید به صورت حضوری از محل نصب بالابر دیدن کنند و ابعاد آن را اندازه گیری کنند سپس بر اساس ابعاد مکان مورد نظر شروع به ساخت بالابر مغازه کنند.

بالابر مغازه

بالابر مغازه دست دوم

بالابر مغازه

بالابرها نیز همچون سایر تجهیزات به صورت نو و دست دوم خرید و فروش میشوند. با وجود مشکلات اقتصادی جز لاینکف زندگی همه ی ما شده اند اما باید قبل از خرید هر وسیله ای در مورد آن به خوبی آگاهی کسب کرد. این حساسیت در مورد بالابرهای دست دوم بیشتر است زیرا این ابزارها نو نیستند که بتوان با آسودگی خاطر از آنها استفاده کرد بلکه باید به خوبی آن را مورد بررسی قرار داد تا از میزان سلامت و کیفیت آن مطمئن شد، همچنین میزان ایمنی، سال تولید، شرکت تولید کننده و… نیز مهم است. همانطور که میدانید قیمت هر کالای دست دومی نسبت به کالای نو کمتر است، قیمت گذاری چنین کالاهایی معمولا بر اساس میزان سلامت کالا و کارایی آن انجام میشود پس قبل از خرید هر کالای دست دوم که بالابر مغازه نیز یکی از آن هاست پس از بررسی های لازم و از اطمینان از عملکرد صحیح و مطمئن آن برای خرید اقدام کنید. نظرهای متفاوتی در مورد خرید بالابر مغازه دست دوم وجود دارد، عده ای بر این عقیده هستند که خرید تجهیزاتی چون بالابر به صورت نو به صرفه تر است و ممکن است با خرید بالابرهای دست دوم پس از مدتی مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیر آن باشید.

عده ای دیگر اما نظر متفاوتی دارند و معتقدند میتوان با پرداخت هزینه ی کمتر بالابر مناسب تهیه کرد. شما خواننده ی عزیز چه نظری در مورد بالابر مغازه دست دوم دارید؟ اگر هنوز تصمیم نهایی را نگرفته اید به شما توصیه میکنیم برای خرید بالابر دست دوم به شرکت های معتبری که در زمینه خرید و فروش انواع بالابر دست دوم فعالیت میکنند مراجعه کنید.

هزینه خریداری بالابر مغازه :

هر کی از انواع بالابرهای مغازه کیفیت و ظرفیت متنوعی دارند. بر همین اساس شما برای خرید هر یک از آنها باید هزینه متفاوتی را پرداخت کنید. عوامل بسیار زیادی روی قیمت بالابرهای مغازه نقش دارد که شما باید به خوبی با این عوامل آشنایی داشته باشید  تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید  و مورد استفاده قرار دهید.

مزیت های بالابر مغازه

طراحی کردن بالابر مغازه یکی از کارهای دشوار می باشد که تا حدودی پیچیده است و تنها طراحانی که در این زمینه تخصص دارند می توانند آن را برای شما انجام دهند. اصول و استانداردهایی که برای طراحی این نمونه از بالابرها باید رعایت شود را شما باید بهتر است به خوبی در نظر داشته باشید. برخی از مزیت هایی که استفاده از این بالابرها دارد و شما باید به خوبی در مورد آنها اطلاع داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. ایمنی و امنیت آنها بسیار بالا می باشد و به همین دلیل شما با خیالی آسوده می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید.
 2. طول عمر آنها به دلیل متریال های بسیار با کیفیتی که دارند بالا می باشد. شما می توانید تا مدت های طولانی از آنها استفاده بهینه ای داشته باشید.
 3. سیستم فرود اضطراری آنها از دیگر مواردی است که آن را به عنوان مزیت شناسایی می کنند. چرا که به راحتی و در کمترین زمان می توانید آن را به پایین برسانید.
 4. حرکت نرم و بدون شوک آنها از دیگر مزیت هایی می باشد که دارد و همین مورد را باید به خوبی در نظر داشته باشید.
 5. در فضاهایی که محدودیت زیادی دارند شما می توانید این نمونه از بالابرها را نصب کنید و با خیال راحت از آنها نهایت استفاده را داشته باشید.
 6. شما می توانید به وسیله برق تک فاز انواع بالابر مغازه به بهترین نحو ممکن نصب کنید و از آن کیفیت بالایی را دریافت نمایید.
 7. زیبایی آنها موجب می شود دکوراسیون داخلی مغازه تان بسیار شیک تر شود و همین مورد را به عنوان مزیت می توانید به شمار آورید.
 8. سرویس نگهداری آسان آنها از دیگر مواردی است که شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. در واقع باید بدانید برای استفاده از آن نیازی نیست زحمت زیادی بکشید، بلکه تنها به صورت دوره ای بهتر است آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.
 9. در صورتی که نیاز باشد شما می توانید آن را از یک مکان به مکان دیگر تبدیل کنید و همین مورد از جمله مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد.
 10. سازه قرار داده شده درون این نمونه از بالابرها پیش ساخته می باشد. تنها باید دقت داشته باشید که اندازه آن را به درستی و به طور دقیق ارائه دهید تا آن را آماده کرده و در فضا نصب نمایند.
 11. سیستم ایمنی زیر سبد این نمونه از بالابرها یکی از دیگر ویژگی هایی می باشد که بالابرها دارند و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.


برای خواندن مطالب در مورد بالابر بیمار میتوانید:

لوازم بالابر مغازه

بالابر مغازه از کنار هم قرار گرفتن چندین قطعه تشکیل شده است که در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره میکنیم.

 • پاور پوینت:

 این قسمت از بالابر که خود متشکل از چندین عضو دیگر از جمله: الکتروموتور، پمپ هیدرولیک و شیر برقی است به صورت تک سرعته یا دو سرعته است، پاورپوینت تک سرعته معمولا در ساخت انواع بالابر کاربرد دارد. پاور پوینت دو سرعته نیز معمولا برای کاهش صدا در بالابرهای هیدرولیک و همچنین توقف و حرکت انواع بالابر مورد استفاده قرار میگیرد.

 • دکل بالابر:

 وظیفه ی این قسمت از بالابر که به صورت عمودی حرکت میکند تحمل وزن کفی بالابر و جابجا کردن آن است.

 • تابلو فرمان:

 این قسمت از بالابر در هر نوع بالابر متفاوت است و دارای قطعات مختلف است که ممکن است توضیحات اضافه در مورد آن خسته کننده باشد.

بالابر مغازه-pishrobalabar.com

اجزای اصلی بالابر مغازه

هر یک از انواع بالابرهایی که شما مورد استفاده قرار می دهید دارای اجزای متنوعی می باشد و شما باید به خوبی با اجزای آنها آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین و اصلی ترین اجزای این نمونه از بالابرها دینام، گیربکس، شاسی، سیم بکسل، قرقره و … می باشد. به صورت خلاصه هر یک از انواع اجزای بالابر مغازه را نام می بریم و معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید. آنها عبارت هستند از :

   ۱.الکتروموتور

 یا دینام به کار رفته شده درون بالابرهای مغازه ای به توجه به ظرفیت و ارتفاعی که دارند برای حمل بار بهترین گزینه به شمار می رود. وظیفه اصلی آنها حمل بار می باشد که شما باید از آن اطلاع داشته باشید.

   ۲.شاسی

 یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های بالابر مغازه می باشد که استحکام و مقاومت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه چه فردی باید آن را نصب کند بسیار مهم است، در واقع شما باید به خوبی حرفه ای بودن فرد را زمان نصب به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

   ۳.قرقره

 قرقره هایی که در این نمونه از بالابرها نصب می شود وظیفه اصلی شان این است که سیم بکسل را به بهترین نحو ممکن جمع کنند و همین مورد یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد.

   ۴.سیم بکسل

 یا همان طناب فلزی که روی بالابرها نصب شده است یکی از دیگر بخش های مهم بالابر به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از آن بارهای بسیار سنگین را به راحتی بلند کنید. محکم بودن این سیم اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.


برای خواندن مطالب در مورد انواع بالابر میتوانید:


سوالات متداول بالابر مغازه

۱مزیت های بالابر مغازه چیست؟
 1. ایمنی و امنیت آنها بسیار بالا می باشد و به همین دلیل شما با خیالی آسوده می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید.
 2. طول عمر آنها به دلیل متریال های بسیار با کیفیتی که دارند بالا می باشد. شما می توانید تا مدت های طولانی از آنها استفاده بهینه ای داشته باشید.
 3. سیستم فرود اضطراری آنها از دیگر مواردی است که آن را به عنوان مزیت شناسایی می کنند. چرا که به راحتی و در کمترین زمان می توانید آن را به پایین برسانید.
 4. حرکت نرم و بدون شوک آنها از دیگر مزیت هایی می باشد که دارد و همین مورد را باید به خوبی در نظر داشته باشید.
 5. در فضاهایی که محدودیت زیادی دارند شما می توانید این نمونه از بالابرها را نصب کنید و با خیال راحت از آنها نهایت استفاده را داشته باشید.
 6. شما می توانید به وسیله برق تک فاز انواع بالابر مغازه به بهترین نحو ممکن نصب کنید و از آن کیفیت بالایی را دریافت نمایید.
 7. زیبایی آنها موجب می شود دکوراسیون داخلی مغازه تان بسیار شیک تر شود و همین مورد را به عنوان مزیت می توانید به شمار آورید.
۲اجزای اصلی بالابر مغازه چیست؟
 1. الکتروموتور و یا دینام به کار رفته شده درون بالابرهای مغازه ای به توجه به ظرفیت و ارتفاعی که دارند برای حمل بار بهترین گزینه به شمار می رود. وظیفه اصلی آنها حمل بار می باشد که شما باید از آن اطلاع داشته باشید.
 1. شاسی یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های بالابر مغازه می باشد که استحکام و مقاومت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه چه فردی باید آن را نصب کند بسیار مهم است، در واقع شما باید به خوبی حرفه ای بودن فرد را زمان نصب به خوبی مورد بررسی قرار دهید.
 2. قرقره هایی که در این نمونه از بالابرها نصب می شود وظیفه اصلی شان این است که سیم بکسل را به بهترین نحو ممکن جمع کنند و همین مورد یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد.
 3. سیم بکسل و یا همان طناب فلزی که روی بالابرها نصب شده است یکی از دیگر بخش های مهم بالابر به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از آن بارهای بسیار سنگین را به راحتی بلند کنید. محکم بودن این سیم اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

۳هزینه خریداری بالابر مغازه چقدر است؟
هر کی از انواع بالابرهای مغازه کیفیت و ظرفیت متنوعی دارند. بر همین اساس شما برای خرید هر یک از آنها باید هزینه متفاوتی را پرداخت کنید. عوامل بسیار زیادی روی قیمت بالابرهای مغازه نقش دارد که شما باید به خوبی با این عوامل آشنایی داشته باشید  تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید  و مورد استفاده قرار دهید.